Rehberiniz-Zirvedeki insanların korkunç yalnızlığı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Zirvedeki insanların korkunç yalnızlığı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Zirvedeki insanların korkunç yalnızlığı

KORKUNÇ YALNIZLIK

Abdullah AYMAZ/

Göze Takılanlar /

Türk Usulü Başarı isimli kitabında Turkey90.com, başarılı olmak için kimin ne kadar bedel ödediğini anlattığı bölümde Cüneyt Arkın’dan örnek veriyor. Ünlü aktör diyor ki:

“Yıllarca at yarışı gibi film çektim. Keşke daha az film çekip, daha çok okumaya, düşünmeye vakit ayırsaydım, diye düşünüyorum şimdi…

Bir gün film çevirirken ‘Beşinci kattan atla..’ dediler, atladım. Benim kendi brandam vardı; ama o gün getirmemiştim. Neyse bir yerlerden bulunmuş, ben atlıyorum. Sonra bir bakıyorum ki, brandanın üstünde olmam gerekirken, altındayım. Ben baygınlık geçirirken rejisör koşturarak geliyor ‘Allah’ım, Ya Rabb’im, brandam gitti.’ diye acınıyor.

Bunlar gözle görünen şeyler, bir de gözle görülmeyenler var: Korkunç bir yalnızlık. Hatırlıyorum da, valla içki içtiğim dönemde sabaha karşı bir bardan çıkıyorum. Karşıda arabamı görüyorum, beni bekliyor. Gittim arabamı öptüm. Beni bekliyor ya. Bana ait bir şey ve beni bekliyor. Bu kadar korkunç bir yalnızlık.”

Kalabalıklar içinde yalnızlık çeken günümüzün insanları arasında zannediyorum, bizim toplum ve kültürümüzün insanları herkesten daha şanslı ve daha avantajlıdırlar.

Fakat meseleye biraz daha derin boyutlu bakacak olursak, eninde sonunda bitecek olan bu dünya hayatından sonra karşılaşacaklarımız için yeni bir problemin üzerinde ister istemez düşünüyoruz: “Ne olacağız?”

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir