Rehberiniz-Zenginlik, başarı, sevgi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Zenginlik, başarı, sevgi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Zenginlik, başarı, sevgi

ZENGİNLİK, BAŞARI, SEVGİ

Alışverişe gitmek üzere evden çıkan bir kadın, kapısının karşısısındaki kaldırımda oturan bembeyaz sakalli üç yaşlıyı görünce önce duraksadı, sonra onları, tüm içtenliğiyle evine davet etti.

Kadının davetine yaşlılardan biri yanıt verdi: Biz hiçbir eve üçümüz birlikte gitmeyiz dedi. Ve kısa bir duraksamadan sonra, bir açıklama yaptı: Sağ yanımdaki bu arkadaşımın adı, Zenginliktir dedi. Bu yanımda oturan arkadaşımın adı Başarı, benim adım ise Sevgidir.

Kendini ve arkadaşlarını tanıttıktan sonra Sevgi, kadına ilginç bir öneride bulundu: Şimdi evinize gidin ve eşinizle başbaşa verip, bir karara varın dedi. İçimizden yalnızca birimizi davet edebilirsiniz evinize. Hangimizi davet etmek istediğinize karar verin, sonra gelin kararınızı bize bildirin.

Kadın Sevginin önerisini eşine anlattığında adam Aman ne güzel, ne güzel dedi. Hangisini davet edeceğimizi bize bıraktıklarına göre, biz de içlerinden Zenginliki davet ederiz ve evimiz de bir anda zenginliğe kavuşmuş olur.

Eşinin kararına itiraz etti kadın: Başarıyı davet etsek, daha mantıklı bir karar vermiş olmaz mıyız, kocacığım? dedi. Sonra tekrar baş başa verdiler. Aslında galiba en iyisi Sevgiyi davet etmek. Hem ona yardımcı olmak bize de mutluluk verecek… kararını verdiler.

Bu karar üzerine kadın kapıyı açtı ve üç yaşlıya birden sordu: İçinizde hanginiz Sevgi idi? Onu davet etmeye karar verdik. Lütfen buyursun…

Sevgi ayağa kalktı, eve doğru yürümeye başladı. Arkadaşları da ayağa kalktılar ve Sevginin arkasından eve doğru yürümeye başladılar. Kadın büyük bir şaşkınlık ve heyecan içinde, Zenginlik ile Başarıya sordu: Siz niçin geliyorsunuz? Hani sadece biriniz gelebilirdi? dedi.

Kadının sorusuna, üç yaşlı birlikte cevap verdiler: Eğer içimizden yalnızca Zenginlik veya Başarıyı davet etmiş olsaydınız, diğer ikimiz dışarıda bekleyecektik… dediler. Fakat siz Sevgiyi davet etttiniz. Bu durumda üçümüz birden gelmek zorundayız evinize. Ve kadının Niçin? diye sormasını beklemeden, Zenginlik ve Başarı sözlerini şöyle sürdürdüler:

Çünkü Sevginin olduğu her yerde, biz zenginlik ve başarı da her zaman onun yanında oluruz…

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>