Rehberiniz-Zenginliğin son boktası “kara kart” türkiyede

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Zenginliğin son boktası “kara kart” türkiyede” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Zenginliğin son boktası “kara kart” türkiyede

ZENGİNLİĞİN SON BOKTASI KARA KART TÜRKİYEDE

American Expressin çıkardığı ve diğer uluslararası kart şirketlerinin de benzeri uygulamaya yönelmeye başladıkları, dünyada zenginlik ve prestijin son noktası sayılan ‘kara kart’ Türkiyeye de geldi.

American Expressin ‘Centurion’ olarak adlandırdığı, dünyanın en zenginleri arasından ‘seçerek’ verdiği ve dünya jet sosyetesinde en önemli statü araçlarından biri haline gelen ‘kara kart’ını, Paralel Ltd. Türkiyeye getirdi.

Madonna, ünlü top model Naomi Campbell gibi ünlülerin taşıdığı ve taşıyanın yılda en az 150 bin dolarlık harcama yapmak zorunda olduğu kart, dünyada zenginlik ve prestijin son noktası olarak görülüyor. American Express kartı talep edenlere değil, sadece belirli kriterleri taşıyan kişilere davet yöntemiyle dağıtıyor. Şirket, piyasada kaç tane kara kart olduğunu gizli tutarken, ABD’de bu karta sahip 5 bin kişi olabileceği tahmin ediliyor.

Renginden dolayı ‘kara kart’ olarak ünlenen kartın Türkiyedeki tüm dağıtım haklarını elinde bulunduran Paralel Ltd. şirketinin sahipleri Hüseyin Yalçınkaya ve Alinur Velidedeoğlu, American Expressin bu kartın sahibini belirlerken uyguladığı kriterlerin Türkiyede de uygulanacağını belirttiler. Dünyadaki ‘kara kart sahipleri, seçkin oteller, havayolları, araba kiralama şirketlerinden ayrıcalıklı yararlanırken, dünyaca ünlü markalardan alışveriş yaparken de kendilerine ayrılan özel alışveriş zaman dilimlerini kullanıyorlar.

American Express’in çıkardığı Centurion Card’ın büyük ilgi görmesi rakip firmaları da harekete geçirdi. Visa Infinite Card adıyla benzer bir kart hazırladı.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir