Rehberiniz-Zengin usulü kazanmak

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Zengin usulü kazanmak” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Zengin usulü kazanmak

ZENGİN USULÜ

Finans danışmanlarına en zengin müşterilerinin nasıl başarıya ulaştıklarını sorduk.

İÇGÜDÜNÜZE KULAK VERİN

Birçoğumuzun zengin olamamasının sebebi, kendi içgüdülerimiz yerine çoğunluğun sesini dinlememiz. Mainstay Capital Management’ın yöneticisi David Kudla, “İnsanlar markette yarı fiyatına bir şey gördüklerinde hemen satın almak istiyorlar. Ama konu hisse senetlerine geldiğinde fiyatlar yükselinceye kadar bekliyorlar. Hisse aklınıza yattıysa, beklemeden alın” diyor.

PİRAMİT İNŞA EDİN

Siz bir firavunsunuz, yatırım portföyünüz de piramidiniz. ABD’li yatırım uzmanı Scott Tiras, “Portföyünüzü adım adım yükseltin ve riske atacağınız en yüksek limiti yüzde 10 olarak belirleyin” diyor. İçgüdülerinize kulak verdiğiniz için ortaya koyacağınız para bu kadar olsun. Diğer tüm paranız ise, düzinelerce hisseye yatırım yapan ve iyi yönetilen yatırım fonlarında kalmalı.

PARANIZI KORUYUN

Biraz paranız biriktiğinde onu korumak, fazlasını kazanmaktan daha önemli hale geliyor. Tiras, “Paranızı yeni bir teknoloji şirketine yatırmak yerine, bonolara ve hazine kağıtlarına bölüştürün” diyor. Düzgün bir portföyünüz oluştuğunda, hisse senetlerine yüzde kaç yatıracağınızı belirlemek içinse basit bir formül uygulamanızı tavsiye ediyor: Yaşınızı 100’den çıkarın. Bu kadarı hisseye gitsin.

ATEŞE YÜRÜYÜN

Finansal durumunuz ne kadar fırtınalı bir hâl alırsa alsın, siz sıkıca tutunmaya devam edin. Tarih inişlerin her zaman çıkışa dönüşebileceğini göstermiştir. Cassaday and Company’nin yönetim kurulu başkanı Stephan Cassaday, “Diğer yatırımcıların uzak durduğu birkaç hisseye siz yönelin” diyor. Kendinizi ateşe atmaktan çekinmeyin. Unutmayın, asıl fırsatlar karşınıza böyle çıkar.

Kaynak: http://www.menshealth.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir