Rehberiniz-Zengin usulü kazanmak

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Zengin usulü kazanmak” adlı yazımızın kiÅŸisel geliÅŸiminize katkı saÄŸlamasını umuyoruz
Zengin usulü kazanmak

ZENGİN USULÜ

Finans danışmanlarına en zengin müşterilerinin nasıl başarıya ulaştıklarını sorduk.

İÇGÜDÜNÜZE KULAK VERİN

BirçoÄŸumuzun zengin olamamasının sebebi, kendi içgüdülerimiz yerine çoÄŸunluÄŸun sesini dinlememiz. Mainstay Capital Management’ın yöneticisi David Kudla, “Ä°nsanlar markette yarı fiyatına bir ÅŸey gördüklerinde hemen satın almak istiyorlar. Ama konu hisse senetlerine geldiÄŸinde fiyatlar yükselinceye kadar bekliyorlar. Hisse aklınıza yattıysa, beklemeden alın” diyor.

PÄ°RAMÄ°T Ä°NÅžA EDÄ°N

Siz bir firavunsunuz, yatırım portföyünüz de piramidiniz. ABD’li yatırım uzmanı Scott Tiras, “Portföyünüzü adım adım yükseltin ve riske atacağınız en yüksek limiti yüzde 10 olarak belirleyin” diyor. İçgüdülerinize kulak verdiÄŸiniz için ortaya koyacağınız para bu kadar olsun. DiÄŸer tüm paranız ise, düzinelerce hisseye yatırım yapan ve iyi yönetilen yatırım fonlarında kalmalı.

PARANIZI KORUYUN

Biraz paranız biriktiÄŸinde onu korumak, fazlasını kazanmaktan daha önemli hale geliyor. Tiras, “Paranızı yeni bir teknoloji ÅŸirketine yatırmak yerine, bonolara ve hazine kağıtlarına bölüştürün” diyor. Düzgün bir portföyünüz oluÅŸtuÄŸunda, hisse senetlerine yüzde kaç yatıracağınızı belirlemek içinse basit bir formül uygulamanızı tavsiye ediyor: Yaşınızı 100’den çıkarın. Bu kadarı hisseye gitsin.

ATEÅžE YÃœRÃœYÃœN

Finansal durumunuz ne kadar fırtınalı bir hâl alırsa alsın, siz sıkıca tutunmaya devam edin. Tarih iniÅŸlerin her zaman çıkışa dönüşebileceÄŸini göstermiÅŸtir. Cassaday and Company’nin yönetim kurulu baÅŸkanı Stephan Cassaday, “DiÄŸer yatırımcıların uzak durduÄŸu birkaç hisseye siz yönelin” diyor. Kendinizi ateÅŸe atmaktan çekinmeyin. Unutmayın, asıl fırsatlar karşınıza böyle çıkar.

Kaynak: http://www.menshealth.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir