Rehberiniz-Zeki olsun istiyorsanız, abur-cubur yedirmeyin!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Zeki olsun istiyorsanız, abur-cubur yedirmeyin!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Zeki olsun istiyorsanız, abur-cubur yedirmeyin!

Çocuğunuzun zeki olmasını istiyorsanız, patates cipslerini bırakıp sebze-mevye yedirin. Bu uyarı İngiliz bilimadamlarından geldi.

Çikolata, cips ve keki fazla tüketmek çocukların zekasını olumsuz etkiliyor. İngiltere’deki Bristol Üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonucunda elde edilen bulgu bu…

14 bine yakın çocuk üzerinde yapılan araştırmada küçük yaşlarda aşırı yağ, şeker ve tuz bulunan işlenmiş gıdaları tüketen çocukların zeka seviyesi; balık, sebze ve meyve yiyenlere göre daha düşük çıktı.

Araştırmada 3 yaşında abur cubura dayalı beslenen çocukların 8 yaşına geldiklerinde IQ’ları sağlıklı beslenenlere göre ortalama sekiz puan daha düşük oluyor.

Çalışmada, özellikle beynin büyük bir hızla geliştiği 0-3 yaş arasında sağlıklı beslenmenin hayati önemde olduğu uyarısında bulunuluyor.

Bilimadamları, abur cubur tüketiminin sadece kiloya değil aynı zamanda zekanın gelişimine de olumsuz etkileri olduğuna dikkat çekerek ebevynleri bilinçli olmaya çağrıyor.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir