Rehberiniz-Zeka kaskı ile yetenek patlaması!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Zeka kaskı ile yetenek patlaması!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Zeka kaskı ile yetenek patlaması!

Yetenekleri, süper yetenek haline çevirecek!

Öğrencilerden yaşlılara, sanatçılara ve muhasebecilere kadar herkesin doğal yeteneklerini süper yeteneklere dönüştüreceği iddia edilen bir kask icat edildi.

Sidney Üniversitesi’nden bilim adamlarının geliştirdiği kask, beyne elektrik akımları göndererek dil, hafıza, dikkat ve matematik problemleri çözme gibi yetenekleri üçe katlıyor.

Araştırmacılara göre insanlar geçmiş deneyimleri nedeniyle farklı açılardan düşünemiyor, beynin bir şekilde sorun çözmeye alıştığı için yeni çözümler üretemiyor. Bilim insanları bir kask aracılığıyla beyne elektrik akımları göndererek bir süre için uzun dönemli hafıza yerine kısa dönemli hafızayı harekete geçirdi ve orjinal fikirlerin ortaya çıkmasını sağladı. Deney sırasında bu kaskı takan kişilerin matematik problemlerini hem üç kat daha iyi hem de farklı yöntemlerle çözebildiği görüldü.

Kaynak: http://www.haberturk.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>