Rehberiniz-Zamandan tasarruf edebilirsiniz

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Zamandan tasarruf edebilirsiniz” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Zamandan tasarruf edebilirsiniz

VAKİT YARAT!

Her şeyi paylaşabilirsin ama vakit konusunda biraz cimri olmalısın. Yerine koyamayacağın tek şeyin zaman olduğunu hiçbir zaman unutma. Kendine daha fazla vakit yaratmak için biraz acımasız ol!

İş Yerinde…

Biri seni ziyarete geldi, aradan neredeyse iki dakika geçti ve hâlâ onun neden geldiğini bilmiyorsun. Kesinlikle müsait olmadığını belirtmen gerekir. Bu nasıl olacak diye soruyorsan, hafifçe gülümseyerek “Nasıl yardımcı olabilirim?” demen yeterli. O da, sen de rahatlamış olacaksın.

Spor Salonunda…

Spor salonunda aletlerin başında dolanarak harcadığın vaktin emin ol hiçbir önemi yok. Önemli olan ne kadar süre orada kaldığın değil, ne kadar verimli çalıştığın. Egzersiz için 40 dakikan varsa, son 20 dakikada daha sıkı çalış. Eğer aletler çok doluysa, fitness eğitmeninden sana vücut ağırlığınla yapabileceğin hareketler göstermesini rica et. Egzersizini yaptıktan sonra da artık sana kalan vakitte ne istersen onu yap. Sauna iyi bir fikir olabilir!

Gün İçinde…

Uyanman gereken zamandan en az 15 dakika erken kalk. Evet, bu ilk başlarda çok zor olur ama hazırlanman ve kendine gelmen için o kadar kaliteli bir zaman ki… Emin ol, 15 dakika erken kalkmaya alıştığında kendine ayırdığın o kaliteli zamanı 30 dakikaya çıkarmak için elinden geleni yapacaksın.

Kaynak: http://www.womensheath.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir