Rehberiniz-Yüksek moral diyeti: “kafayı yemek üzereyseniz, bunları yiyin!”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yüksek moral diyeti: “kafayı yemek üzereyseniz, bunları yiyin!”” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yüksek moral diyeti: “kafayı yemek üzereyseniz, bunları yiyin!”

YÜKSEK MORAL DİYETİ: “KAFAYI YEMEK ÜZEREYSENİZ, BUNLARI YİYİN!”

Kaynak: Radikal

Bilinçli ye, moralini düzelt…

Bu yiyecekler zayıflatmasa da ruhu güçlendiriyor: Mutluluk için muz, incir, ananas, sinirlere makarna, yorgunluğa ton balığı, strese bol fındık-fıstık…

Alman bilim adamlarına göre yemek seçimini bilinçli yaparak ruh halini değiştirmek mümkün. Mood food adlı yiyecekler enerji vermekten sinir yatıştırmaya kadar birçok görev yapıyor.

Çikolatanın mutluluk kaynağı olduğu biliniyor, ancak uzmanlar çikolatadaki mutluluk kaynağı serotoninin daha birçok yiyecekte bulunduğuna dikkat çekiyor. Çikolata gibi enerji ve mutluluk veren yiyeceklerin başında meyveler var. Muz, ananas, avokado ve incir mutluluk getiriyor. Haftada iki kez balık tüketerek de serotonin seviyesini yükseltmek mümkün.

İçindeki şeker kana çabuk karıştığı için havuç da çabuk enerji toplamak isteyenler için bire bir.

Sinirleri yatıştırmanın yolu ise karbonhidrat açısından zengin yiyeceklerden geçiyor. Günde birkaç öğün makarna, pirinç ve patates sinirlere iyi geliyor. Yatıştırıcı yiyecek deyince sofraların baş tacı ekmeği de unutmamak gerekiyor.

Mood foodların marifetleri

Mood foodların marifetleri bu kadarla da sınırlı değil. Yorgunlukla mücadele etmenin başlıca yollarından biri bol bol protein almak. Kırmızı et ve ton balığı yorgunluk giderici yiyecekler listesinin başını çekiyor. Stresle baş edebilmek için de özel bir mönü mevcut.

En zor durumlarda bile ayakta kalabilmek için sinir sisteminin güçlü olması gerekiyor. Güçlü sinir sistemi için de vücut magnezyuma ihtiyaç duyuyor. Baklagiller, beyaz et, balık ve fındık-fıstık magnezyum açısından zengin.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir