Rehberiniz-Yetenekler genlerimizde saklı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yetenekler genlerimizde saklı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yetenekler genlerimizde saklı!

İngiliz bilimadamları insanların kişisel yeteneklerini genleri aracılığıyla çocuklarına da aktarabildiğini ortaya çıkardı.

Cambridge Üniversitesi”nin uzmanı Dr. Wolf Reik”in araştırmasına göre, genler sadece insanların göz rengi ve cinsiyeti gibi fiziksel özellikleri belirlemekle kalmıyor aynı zamanda davranışlarını ve yeteneklerini etkiliyor.

Dr. Reik genlerin “hafızası” olduğunu ifade ederek, insanın atalarından gelen yeteneklere sahip olabilmesi için “kapalı” konumda olan genleri aktif hale geçirmesi gerektiğini ifade etti. Dr. Reik gen “hafızasını” ünlü futbolcu David Beckham”ı örnek göstererek açıkladı: “Beckham başarılı olmak için hergün antreman yapıyor. Yediği yemeklere dikkat ediyor ve sürekli olarak sağlığını koruyor. Bu sayede performansını üst seviyede tutuyor.

Beckham”ın küçük oğlu Romeo ise babasından kendisine geçen genler sayesinde daha şanslı… Romeo sadece futbola biraz ilgi gösterip antreman yaparsa, genleri aktif konuma geçecek. Bir başka deyişle çok daha az çabayla babasından daha iyi bir futbolcu olacak.”

Kaynak: http://www.vatanim.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir