Rehberiniz-“yeni fikirler yeni işler” yarışması

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “”yeni fikirler yeni işler” yarışması” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
yeni fikirler yeni işler yarışması

Yarışmada Daha Önce Başarılı Olan Gençlerin ODTÜ Teknokent’te 12 Şirket Kurduğunu İfade Etti.

ODTÜ Teknokent Gelen Müdürü Mustafa İhsan Kızıltaş, “Yeni Bir Fikir Yeni Bir İş” yarışmasıyla, ’bir iş fikrim var’ diyen gençlere kendi şirketlerini kurma şansı verdiklerini, yarışmada daha önce başarılı olan gençlerin ODTÜ Teknokent’te 12 şirket kurduğunu ifade etti.

ODTÜ Teknokent tarafından düzenlenen “Yeni Fikirler Yeni İşler 2011’ Proje yarışmasının bilgilendirme toplantısı ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kızıltaş, 2005 yılından bu yana düzenledikleri yarışmanın bu sene 7’incisini gerçekleştireceklerini ifade etti.

Yarışmanın, yeni fikirlerin ve işlerin ortaya çıkarılması ve bunun sonucunda ODTÜ Teknokent’te yeni firmaların kurulmasını amaçladığını anlatan Kızıltaş,

Biz, ’bir iş fikrim var’ diyen arkadaşlara bu yarışmayla kendi şirketlerini kurma şansı veriyoruz ve onları destekliyoruz diye konuştu. Kızıltaş, bugüne kadar yarışmada başarılı olan gençlerin ODTÜ Teknokent’te 12 şirket kurduğunu söyledi.

Yarışmanın Genel, Savunma Sanayi ve Bilişim ve Telekomünikasyon olmak üzere 3 kategoride yapılacağını belirten Kızıltaş, birinci olanların, sağlanan desteklerle kendi şirketlerini kurma imkanına kavuşacaklarını belirtti.

Ödüllerin yeni bir iş geliştirme ve şirket kurma amacıyla verildiğini hatırlatan Kızıltaş, “Bu parayla lüks bir araba alınmasını istemiyoruz. O nedenle ödüller, iş planları uyarınca verilecek” dedi.

Her türlü alandan projelerin yer alabileceği kategoride birinci olan proje sahibine, iş fikrini geliştirmesi ve kendi şirketini kurması amacıyla Elginkan Vakfınca 75 bin lira ödül verilecek. Bu kategoride yarışan projelerden biri ayrıca 25 bin liralık Ostim Organize Sanayi Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacak.

Savunma Sanayi Müsteşarlığınca desteklenen Savunma Sanayi kategorisinde ise birinci olan proje müsteşarlığın 50 bin liralık ödülünü alacak. Bilişim ve Telekomünikasyon kategorisinde de birinciye kategorinin sponsoru Türk Telekom tarafından 50 bin lira ödül verilecek. Bu kategoride ayrıca projeler 25 bin liralık Intel Özel Ödülü için de yarışacak.

Yarışma gereğince bir projenin 5 ödülü de alabilme imkanı bulunuyor. Yarışmaya başvurular 8 Nisan’a kadar sürecek. Yarışmanın finali ise 19 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Kaynak: http://www.haberler.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir