Rehberiniz-Yatırımcı olacak çocuk ‘kaleminden’ belli olur

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yatırımcı olacak çocuk ‘kaleminden’ belli olur” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yatırımcı olacak çocuk ‘kaleminden’ belli olur

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), sermaye piyasalarını tanıtmak ve eğitim çağındaki gençlerden başlayarak, tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı bir kompozisyon yarışması düzenliyor.

Yarışma, iki kategoride gerçekleştirilecek. İlk kategoride ilköğretim 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri yarışacak. Öğrenciler, ’’Ailenizin, parasını borsada, altında ya da gayrimenkulde değerlendirmek arasında kararsız kalmış olduğunu varsayalım. Bu durumda siz hangisini tavsiye edersiniz? Neden?’’ sorusuna yanıt arayacak. Ortaöğretim öğrencilerinin katılacağı ikinci kategoride ise ’’Sizin yaşınızda olan birisine 100 bin lira para verildiğini düşünelim. Bu parayı finansal piyasalarda (hisse senedi, yatırım fonu, altın vb.) nasıl değerlendirirdiniz? Neden?’’ diye sorulacak. Başvurular, 15 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Yarışma sonuçları, 9 Mayıs 2011’da SPK internet sitesinden ve ’’yatirimyapiyorum.gov.tr’’ yatırımcı sitesinden açıklanacak. Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri 16 Mayıs’ta İstanbul’da törenle verilecek.

Kaynak: http://www.aksam.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir