Rehberiniz-Yaşına göre birikim yap

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Yaşına göre birikim yap” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yaşına göre birikim yap

Eğer geleceğiniz sayısal lotodan çıkacak ikramiyeye bağlı değilse, rahat bir emeklilik için hayatınızın her 10 yıllık döneminde farklı adımlar atmanız gerekiyor.

Yaşına Göre Birikim Yap

20’li Yaşlar

Zaman, en büyük sermayenizdir. Şimdiden emeklilik sigortası için ödeyebildiğiniz kadar prim ödemeye başlayın. Çünkü 10 yıl daha beklemek emeklilik priminizin neredeyse yarısına mâl oluyor.

30’lu Yaşlar

Daha fazla maaş, daha fazla sorumluluk… Her ne kadar ev satın almış ya da hayat sigortası yaptırmış olsanız da, emeklilik tasarrufunuzu maksimize etmeye hâlâ devam ediyor olmanız gerek.

40’lı Yaşlar

Bu kadar tutucu olmaya gerek yok. Asıl para kazanmaya başladığınız bu ilk dönemde daha fazla risk almaktan korkmayın. Ne de olsa bu yaşlarda biriktirdiğiniz parayı 60’lı yaşlarınıza kadar harcamayacaksınız.

50’li Yaşlar

Artık elinizdeki birikimleri gözden geçirerek yatırımlarınızda dikkatli olma zamanı geldi. Üstelik emeklilik sigortasının ne kadar getireceğini de tahmin ediyor olmalısınız.

Kaynak: http://www.msn.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>