Rehberiniz-Yaşamı uzatan ve mutluluk veren yiyecekler

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Yaşamı uzatan ve mutluluk veren yiyecekler” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yaşamı uzatan ve mutluluk veren yiyecekler

YAŞAMI UZATAN VE MUTLULUK VEREN YİYECEKLER

Süper Yiyecekler adlı kitabın yazarı ABDli doktor Pratt, bezelyeden yoğurda kadar uzanan listesi için Bu yiyecekler hücrelerin zarar görmesini ve hastalıkları önlüyor.

İŞTE SÜPER YİYECEKLER

Bezelye Şeker hastalığına bire bir.

Ispanak Kalp hastalığına karşı.

Böğürtlen Akıl sağlığını korur.

Soya Göğüs-rahim kanserinin ilacı.

Brokoli Tüm kanser türleri için.

Yulaf Hazım güçlüğünü engeller.

Portakal Enfeksiyonlardan korur.

Balkabağı Prostat hastalığına iyi gelir.

Somon balığı Depresyona karşı ilaç gibi.

Çay Kolesterole karşı savaşır.

Domates Yaşlanmayı yavaşlatır.

Hindi Hipertansiyonu olanlara bire bir.

Ceviz İştah açar ve enerji verir.

Yoğurt İdrar yolu kanserine karşı.

***

Uzun yaşamın 14 sırrı

Kitabı haftalardır yok satan Doktor Pratt, sağlıklı ve uzun bir ömrün mönüsünü açıkladı. Mönüde kırmızı et yerine hindi, sıvı yağlar yerine soya, hamurişi tatlılar yerine de kabak tatlısı var.

Dünyanın en ünlü diyetinin sahibi Atkinsin 117 kilodayken ölmesi yaşamak için diyet efsanesini de gölgeledi. Amerika şimdi Yaşamak için 14 süper yiyecek kitabının yazarı Steven Pratti konuşuyor.

BEZELYE:

Şeker hastasıysanız bezelyeyi sofranızdan eksik etmeyin. Taze ve donmuş olarak kullanılabilen bezelye B1, C vitaminleri, protein, lif ve folik asit içerir. Sinir sisteminde sorunları olanlara tavsiye ediliyor.

ISPANAK:

Kalp, kanser, katarakt ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşan görme bozuklarını engelliyor.

BÖĞÜRTLEN:

E ve C vitamini bakımından oldukça zengin olan böğürtlen insanların akıl sağlığını koruyor, hafıza kaybını önlüyor.

SOYA:

Uzun yaşamak isteyen herkes mutlaka soya tüketmelidir. Soya, içerisinde östrojen hormonuna benzer işlev gören ve bu hormonun etkilerini sulandıran bir madde içerir ve bu da kadın bünye için son derece yararlıdır. Çünkü, östrojen hormonunun aşırı üretimi, göğüs, rahim ve lenf kanserine yakalanma riskini çok arttırır.

BROKOLİ:

Kansere karşı bizi koruyan ve ömrü uzatan müthiş bir sebze. Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine birebir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, vitamin deposudur. Brokoli tutkunlarında ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülür. Kalp ve dolaşım hastalıklarına da pek fazla rastlanmaz. Kadınlarda göğüs kanserini önler.

YULAF:

Çocukların hazım güçlüklerini giderir. Bedendeki aşırıyorgunluğu ve ruhi yorgunlukları giderir. Kandaki şeker miktarını azaltır.

PORTAKAL:

Yüksek miktarda C vitamini içeren portakal, enfeksiyonlara karşı mükemmel bir koruma sağlıyor. Ayrıca kabuğunun altında kanser ve kalp krizi riskini azaltan maddeler bulunuyor. Stres ve ateşli hastalıklara da iyi geliyor.

BALKABAĞI:

Çinko bakımından zengin olan balkabağı dahili ve harici yaraların iyileşme süresini hızlandırıyor, tırnaklar üzerindeki beyaz noktaları yok ediyor. Prostatı hastalığını engelliyor. Zihinsel rahatsızlıkların tedavisine yardımcı oluyor.

SOMON BALIĞI:

Kalp hastalıklarını, depresyonu önlüyor. Sakinleştirici özelliğinden dolayı haftada bir kez yenmesi öneriliyor.

ÇAY:

Kanser ve kolestrolü önlüyor.

DOMATES:

Kanserden koruyucu ve yaşlanmayı zihinsel ve bedensel olarak yavaşlatıcı bir sebze. C ve E vitaminleri içerir. Domates zengin bir potasyum kaynağıdır ve çok az miktarda tuz bulunur. Yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve vücudun su tutmasını engeller.

HİNDİ:

Kolestrol ve hipertansiyonla savaşır.

CEVİZ:

İştah açıcı, enerji verir, kan şekerini düşürür, kanı temizler, kemik erimesine karşı etkili olur.

YOĞURT:

Her sabah kahvaltıda ya da kahvaltı sonrası yenen yoğurt, sindirim kolaylaştırır. Bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların çoğalmalarına ve hatta yaşamalarına engel olur. Tifo ve ishalde tedavi amaçlı kullanılır. Tüberkülozlu hastalarda antibiyotik etkisi gösterir.

Yüze ve boyuna yoğurt sürmek cildi canlandırır. Rahat bir uyku için idealdir. Hazır yoğurtların yapımında kullanılan bakteriler, bağırsak ve dölyolu hastalıklarına, idrar yolları kanserine karşı koruma sağlıyor.

ÖLÜMCÜL DİYETLERE GEREK YOK

Dünyanın en temel sorunlarından biri sağlıklı beslenme. İnsanlık bunu sağlayabilmek için on yıllardır çeşitli diyetlerin peşinde koşuyor. Amaç daha ince görünmek, daha sağlıklı olmak ve daha uzun yaşamak. Amerikalı doktor Prattın ülkede yok satan kitabı ise tüm bu diyetlerin boş, önemli olanın sağlıklı besinlerle beslenmek olduğunu savunuyor.

Dr. Pratt, sofranın olmazsa olmazlarını sıraladığı kitabında ağırlığı sebzelere veriyor. Yağ kullanmıyor. Şekerin adından bile söz etmiyor. Uzun ve sağlıklı ömrün sırrı bu kitaba göre sağlıklı besinleri dengeli olarak tüketmek.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>