Rehberiniz-Yarışmaya çıkabilmek için 36 bin lira harcayan adam

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Yarışmaya çıkabilmek için 36 bin lira harcayan adam” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yarışmaya çıkabilmek için 36 bin lira harcayan adam

TELEVİZYONLARDAKİ yarışma programlarına katılabilmek için 6 yılda 36 bin lira telefon parası ödediğini belirten 65 yaşındaki Sabri Erciyas, 6 yıl sonra bu amacına ulaştı ancak, katıldığı yarışmadan eli boş döndü.

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’ne bağlı Şahmuratlı Köyü’nde yaşayan emekli Sabri Erciyas, televizyon programlarında yayınlanan bilgi yarışmalarına katılmak için 6 yıl uğraştığını söyledi. Bu sürede 36 bin TL telefon faturası ödediğini kaydeden Erciyas, 6 yıl sonra Star TV ekranlarında Selçuk Yöntem’in sunduğu yarışma programı ’Büyük Risk’e yarışmacı olarak çağrıldığını belirtti. Yarışma öncesi ön elemeye giren Sabri Erciyas, 35 sorudan 30 soruya doğru cevap vererek dün akşam Star TV ekranlarında yayınlanan ’Büyük Risk’ yarışma programına katıldı. Yarışma öncesi çok heyecanlı olduğunu belirten Sabri Erciyas şunları anlattı:

Kızım ve damadım bana yarışma öncesi heyecanlı olmamam konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca eğer günün fırsatını yakalarsam, kazandığım paranın tamamını risk etmemem konusunda tembihlediler. Ancak yarışma başladığında oldukça heyecanlandım. Sorulan soruları bildiğim halde butona basmakta geciktim. Özellikle yanımdaki diğer iki yarışmacı genç, hızlı oldukları için butona daha çabuk basıyorlardı. Bir ara 5 bin 600 TL’ye kadar para kazandım. Günün fırsatı bana çıkınca kızım ve damadımın sözüne uymayarak kazandığım bütün parayı risk ettim. Sorulan soruya yanlış cevap verince, kazandığım bütün parayı kaybettim. 6 yıldır özlemini çektiğim yarışma programlarından elim boş döndüm.

Sabri Erciyas, bundan sonra başka yarışma programlarına katılmak için başvurulara devam edeceğini söyledi.

Kaynak: http://www.medyafaresi.com,a

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>