Rehberiniz-Yaratıcı twıte burs veren üniversite

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yaratıcı twıte burs veren üniversite” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yaratıcı twıte burs veren üniversite

En azından Iowa Üniversitesi Tippie İşletme Okulu’nun işletme master programına katılmak isteyenler için yeterli olabilir. Zira okul, bu yılki bursiyerini ’’Tippie’ye kabul edilmeniz sağlayan farklı özelliğiniz ne olabilir?’’ konulu en yaratıcı twiti atan gençler arasından seçiyor.

Okul yönetimi tarafından böyle bir yöntemin kullanılmasının nedeni ise sosyal medyanın popülaritesinden yararlanmak. Okul programının açıklamasında ’’İş iletişimi günümüzün iş hayatında büyük bir öneme sahip’’ açıklaması ise okulun sosyal medyaya verdiği önemi gösteriyor olsa gerek.

Okulun öğrenci alımından sorumlu olan Jodie Schafer, öğrencinin kapasitesini göstermek açısından140 karakterlik bir twitin upuzun bir başvuru mektubundan çok daha yararlı olduğunu söylüyor. Fakat öğrenci alımında twitin yanında başka önemli unsurlar da var. Örneğin öğrencinin önceki twitleri, daha önceki eğitimlerinden aldığı notlar, iş deneyimleri, liderlik özellikleri… Schaffer, öğrencilerin Twitter mesajlarının diğer sosyal ağlara, blog, Facebook ve internet sayfalarına ilişkin linkleri içermesini umduklarını söylüyorlar.

Üniversitelerin yeni dünya düzeninin önemli unsurlarından sosyal medya ile ntegre olmaya başlaması gelecek için umut verici. İşlerin nasıl yürüyeceği ise yeni merak konusu.

Kaynak: http://Zete

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir