Rehberiniz-Yaratıcı ol, karyierinde yüksel

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yaratıcı ol, karyierinde yüksel” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yaratıcı ol, karyierinde yüksel

İş hayatında ve kariyerinizde ilerlemeyi planlıyorsanız, farklı olmak zorundasınız.

Ofis ortamında fark edilmek için size verilen görevleri yerine getirmek tek başına yeterli değil. Mesleğiniz ne olursa olsun, size verilen görevi çeşitlendirmek sizin elinizde. Yaratıcı fikirlerle dolu bir gün geçirmek sizi öncelikle monotonluktan uzaklaştıracaktır. Yaptığınız iş herkesten önce sizin gözünüze farklı gözükmelidir. İşte bu noktada farklılığı yakaladığınızı hissediyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Sıradan bir işi bile çok önemseyin. Kendizi o an şirketinizin geleceği sizin elinizdeymiş gibi motive edin. Bu size ilk başta komik gelse de bir süre sonra ilgilediğiniz işin öncekilerden daha kaliteli hale geldiğini fark edeceksiniz.

Mesleğinde zirve noktaya ulaşmış iş adamlarıyla yapılan röportajlarda ortak bir nokta ortaya çıkıyor. Hayatlarını anlatırken söze hep ilk adımlarından ve kimse inanmamasına rağmen işlerini ne kadar ciddiyetle yaptıklarından bahsediyorlar. Dikkat çeken ayrıntı ise bu özellik onlarda patron olduktan sonra da işlerini takip edebilme rahatlığını sağlıyor olması.

Kariyerinizin altın planı yaratıcılık, ciddiyet ve işinizi önemsemekten geçiyor. Bu zinciri kurmayı başardığınızda mesleğinizde ilerlemeniz ve farklılık yaratmanız hiçte zor değil

KAYNAK: Milliyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir