Rehberiniz-Yaratıcı ekipler kurmanın ve onları yönetmenin yolları…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yaratıcı ekipler kurmanın ve onları yönetmenin yolları…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yaratıcı ekipler kurmanın ve onları yönetmenin yolları…

Bir şirkette herkes işleri alışageldiği şekilde yaptığında yaratıcı fikirler ortaya çıkmaz. Sıkı bir denetim ve disiplin anlayışının egemen olduğu işyerlerinde ise yeniliklere yönelik yaratıcı fikirlere iyi gözle bakılmaz. “Eski köye yeni icat çıkaranlara” neredeyse disiplinsiz bir bozguncu muamelesi yapılır.

Ortama uyum, yaratıcılık ve yenilenme ile mümkün olur. Ancak bir şirkette yaratıcılık düzeyinin yükseltilmesi de o kadar kolay bir iş değildir. Parayı bastıran yönetici istediği makine ve teçhizatı satın alma imkanına sahiptir. Faizini ödemeye razı olduğunuzda da istediğiniz kadar kredi alabilirsiniz.

Sıra yaratıcı bilgi, fikir ve öneri üretimine gelince para her zaman yeterli olmaz.

İyi bilinen fakültelerden pekiyi dereceyle mezun olmuş gençleri işe almak da sorunu çözmez. Çünkü yaratıcılık ancak olaylara yeni bir gözle ve farklı bir açıdan bakıldığında ortaya çıkar. Bir soruya tek bir doğru cevap istenen ve bu cevabı verene en yüksek notun verildiği fakültelerde başarı olan bir genç, yaratıcı fikir üretme dersinden sınıfta kalabilir. Yaratıcı kişinin beyninde her çeşit farklı görüş at oynatır ve o bir soruya çok sayıda cevap üretir.

Yaratıcı ekibi oluştururken aşağıdaki önerilere kulak vermeniz yararlı olabilir:

Kaynak: http://www.finansalforum.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir