Rehberiniz-Yan gelip yatmıyor, memleketi düzeltiyor!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yan gelip yatmıyor, memleketi düzeltiyor!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Yan gelip yatmıyor, memleketi düzeltiyor!

VATAN

İŞTE AB UYUMLU ÖRNEK VATANDAŞ!

Avukat Kemal Vuraldoğan, çoğumuzun ””Bana mı kaldı”” diye göz yumduğu haksızlıklara ardı ardına dava açıyor. Kendisine küfreden komutanı, kanuna rağmen üzerini aramak isteyen polisler ve Hasankeyf sadece birkaç örnek

Kemal Vuraldoğan, 27 yaşında, 2 yıllık genç bir avukat. Onu benzeri binlerce avukattan ayıran nokta ise birçoğumuzun sorgulamadığı için fark etmediği, fark etse bile gözyumduğu, kabullendiği uygulamalara karşı bireysel olarak hukuki mücadele vermesi, yani hak arama bilincinin yüksek oluşu.

Vuraldoğan, açtığı davalara olumlu tepkilerin yanı sıra çok sayıda eleştiri de almış ama yılmamış: “Sana mı kaldı, sen mi değiştireceksin bu ülkeyi gibi eleştiriler alıyorum.

Ama 5 yıldan beri yürüttüğüm mücedelenin sonunda şunu gördüm: Her feryadıma aks-ı seda aldım. Bir tek Hasankeyf davasında ilk aşamayı kaybettim ama kamuoyunda olumlu tepkiler oluştu.”

Yan gelip yatmıyor memleketi düzeltiyor

Hasankeyf””e: Hasankeyf””i sular altında bırakacak Ilısu barajının durdurulması için ilk davayı açarak sivil toplum kuruluşlarına öncülük etti. Dava Hasankeyf””i gündeme taşıdı ve devlet restorasyon için 30 milyon dolar bütçe ayırmak zorunda kaldı.

Komutana: Askerde kendisine küfreden üsteğmeni için şikayet dilekçesi verdi ve dava açtı. Sonunda 300 milyon lira tazminat kazandı.

Polislere: Üzerini aramak isteyen polislere, Avukatlık Yasası””na göre ağır cezalık suç üstü hali dışında üstünün aranmayacağını söyledi. Polis dinlemedi. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı aleyhine dava açtı, 2.5 milyar lira tazminat kazandı.

İngilizce kursuna: Gittiği İngilizce kursunun broşüründe 240 saat süresi yazıyordu. Ama daha az ders verildi. Tüketici Hakem Heyeti””ne başvurdu. Heyet, sözleşmenin feshine, senetlerin iadesine karar verdi.

Üniversiteye: Yüksek lisans yaptığı Ankara Üniversitesi””ne, haksız yere 20 milyon lira kayıt ücreti aldığı için dava açtı. Dava sürüyor.

Devlete: Müvekkiline ait kaza raporlarını “Devlet işlerinde gizlilik esastır” gerekçesiyle alamadı. O da “Devlet işlerinde şeffaflık esastır” diyerek dava açtı. Bu dava da sürüyor.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir