Rehberiniz-Yan gelip yatmıyor, memleketi düzeltiyor!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Yan gelip yatmıyor, memleketi düzeltiyor!” adlı yazımızın kiÅŸisel geliÅŸiminize katkı saÄŸlamasını umuyoruz
Yan gelip yatmıyor, memleketi düzeltiyor!

VATAN

İŞTE AB UYUMLU ÖRNEK VATANDAŞ!

Avukat Kemal VuraldoÄŸan, çoÄŸumuzun ””Bana mı kaldı”” diye göz yumduÄŸu haksızlıklara ardı ardına dava açıyor. Kendisine küfreden komutanı, kanuna raÄŸmen üzerini aramak isteyen polisler ve Hasankeyf sadece birkaç örnek

Kemal Vuraldoğan, 27 yaşında, 2 yıllık genç bir avukat. Onu benzeri binlerce avukattan ayıran nokta ise birçoğumuzun sorgulamadığı için fark etmediği, fark etse bile gözyumduğu, kabullendiği uygulamalara karşı bireysel olarak hukuki mücadele vermesi, yani hak arama bilincinin yüksek oluşu.

VuraldoÄŸan, açtığı davalara olumlu tepkilerin yanı sıra çok sayıda eleÅŸtiri de almış ama yılmamış: “Sana mı kaldı, sen mi deÄŸiÅŸtireceksin bu ülkeyi gibi eleÅŸtiriler alıyorum.

Ama 5 yıldan beri yürüttüğüm mücedelenin sonunda ÅŸunu gördüm: Her feryadıma aks-ı seda aldım. Bir tek Hasankeyf davasında ilk aÅŸamayı kaybettim ama kamuoyunda olumlu tepkiler oluÅŸtu.”

Yan gelip yatmıyor memleketi düzeltiyor

Hasankeyf””e: Hasankeyf””i sular altında bırakacak Ilısu barajının durdurulması için ilk davayı açarak sivil toplum kuruluÅŸlarına öncülük etti. Dava Hasankeyf””i gündeme taşıdı ve devlet restorasyon için 30 milyon dolar bütçe ayırmak zorunda kaldı.

Komutana: Askerde kendisine küfreden üsteğmeni için şikayet dilekçesi verdi ve dava açtı. Sonunda 300 milyon lira tazminat kazandı.

Polislere: Ãœzerini aramak isteyen polislere, Avukatlık Yasası””na göre ağır cezalık suç üstü hali dışında üstünün aranmayacağını söyledi. Polis dinlemedi. Bunun üzerine İçiÅŸleri Bakanlığı aleyhine dava açtı, 2.5 milyar lira tazminat kazandı.

Ä°ngilizce kursuna: GittiÄŸi Ä°ngilizce kursunun broşüründe 240 saat süresi yazıyordu. Ama daha az ders verildi. Tüketici Hakem Heyeti””ne baÅŸvurdu. Heyet, sözleÅŸmenin feshine, senetlerin iadesine karar verdi.

Ãœniversiteye: Yüksek lisans yaptığı Ankara Ãœniversitesi””ne, haksız yere 20 milyon lira kayıt ücreti aldığı için dava açtı. Dava sürüyor.

Devlete: Müvekkiline ait kaza raporlarını “Devlet iÅŸlerinde gizlilik esastır” gerekçesiyle alamadı. O da “Devlet iÅŸlerinde ÅŸeffaflık esastır” diyerek dava açtı. Bu dava da sürüyor.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir