Rehberiniz-Wıred dergisi’nin avrupa’nın dıkkat çeken 100 girişiminde 10 türk

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Wıred dergisi’nin avrupa’nın dıkkat çeken 100 girişiminde 10 türk” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Wıred dergisi’nin avrupa’nın dıkkat çeken 100 girişiminde 10 türk

Wired dergisinin İngiltere (UK) baskısı Eylül 2012 sayısında Avrupa’nın en dikkat çeken daha doğrusu “hot” 100 internet girişimini kapağına taşıdı. Yapılan listede Türkiye’den de 10 girişim yer alıyor.

İlk 5 sırayı Lidyana, Inploid, Markafoni, Trendyol ve Peak Games’in aldığı listedeki girişimlerin tamamının listesini haberimizin devamında paylaşıyoruz.

Yapılan listede dikkat çeken bir nokta, Wired tarafından Türkiye’den seçilen girişimlerin büyük çoğunluğunun e-ticaret alanında hizmet veren girişimler olması. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 100 girişimin seçildiği listede, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda gibi ülkelerden seçilen girişimlere baktığımızda çoğunluğunu inovasyon odaklı servis tabanlı girişimlerin oluşturduğunu görüyoruz.

Gelişmekte olan bir pazar olduğu için Türkiye’nin en dikkat çeken girişimlerinin çoğunlukla e-ticaret alanından olması şaşırtıcı değil ama önümüzdeki günlerde e-ticaret dışında inovasyonu ön plana çıkartan servis odaklı şirketlerin de bu tür listede daha fazla yer alıyor olmasını gönülden istiyorum.

Türkiye internet pazarına global ölçekte dikkat çekilmesi adına çok önemli olan bu haberde Türkiye’den listelenen şirketlerin tamamını merak ettiğinizi varsayarak listeyi aşağıda paylaşıyoruz.

Lidyana

Inploid

Markafoni

Trendyol

Peak Games

Enmoda

Evmanya

Zizigo

Tasit.com

Markmost

Listelenen girişimlerden Lidyana ve Inploid için özel fotoğraf çekimi yapıldığı da haberde dikkatimizden kaçmadı.

Yazar: Arda Kutsal

Kaynak: http://www.webrazzi.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>