Rehberiniz-Uzun yaşamın 9 altın kuralı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Uzun yaşamın 9 altın kuralı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Uzun yaşamın 9 altın kuralı

Dünyanın en uzun ömürlü ve sağlıklı insanları İtalya`da Sardunya Adası`nda, Japonya Okinawa`da, Kaliforniya Loma Linda`da ve Kosta Rika Nicoya Yarımadası`nda yaşıyor.

National Geographic Dergisi`nden Kaşif Dan Buettner, uzman araştırmacılardan oluşan ekibiyle bu bölgeleri tek tek gezdi ve kültürlerini büyüteç altına aldı. Dünya genelinde insanların yaş ortalaması 60 yıl 4 ay. En yüksek yaş ortalamalarına sahip ülkelerin başında gelen Japonya, ABD, İtalya ve Kosta Rika`da ortalama yaşam süresi 79 yıl. Son araştırmaya göre, Japonya Okinavva`da, Koska Rika Loma Linda`da, Kaliforniya Nicoya`da ve Sardinya Barbagia`da ortalama yaşam süresi 90 yıl civarında. Uzun yaşamın sembolü haline gelen 4 bölgede erkekler 90 yaşını buluyor, kadınlar ise 100`e merdiven dayıyor. Bu toplumların uzun yaşam sırlarını kendi hayatında uygulayanlar 100 yaşını görebilir.

İşte, Forbes Dergisi`nin, okurları için kaşif Buettner`in 4 bölgeyle ilgili araştırmalarını kaleme aldığı kitaptan seçtiği, doğruluğu bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış, uzun yaşamın 9 altın kuralı:

1- Evli ve çocuk sahibi olmak

2- Sebze ağırlıklı beslenmek

3- Spor yapmak

4- Şarap içmek

5- İyi arkadaşlar edinmek

6- Sofradan aç kalkmak

7- Yaşamı işle sınırlandırmamak (işkolik olmamak)

8- Maneviyatı güçlendirmek

9- Stresten arınmak

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir