Rehberiniz-Usta kalem çetin altan’dan bayram yazısı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Usta kalem çetin altan’dan bayram yazısı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Usta kalem çetin altan’dan bayram yazısı

‘Dışarıda bayram, bayram bize mahrem’ Ahmet Muhip Dranas

Otoyollar yine yüz binlerce arabayla dolu. Pazar gününü de içerdiği için, sadece 2 günlük bayram tatilini fırsat bilenler, deniz kıyılarındaki tatil kentleriyle, aile ziyaretine gidiyorlar. Yolculukları arifeden başlamış durumda.

Her bayram tatilinin gidişinde ve dönüşünde olduğu gibi, trafik kazalarının yine artmasından korkuluyor ve bu konuda çeşitli uyarılar yapılıyor.

Uyarı muyarı vız… Kazalar yine artıp durmakta…

Yüz binlerce arabanın yollara dökülmesi, bir kalkınma göstergesi…

Ya onca trafik kazası neyin nesi?

Biz kalkınıyoruz ama, galiba aynı oranda gelişmiyoruz maalesef; o da bunun göstergesi.

Adamın biri, bir kahveye girmiş. Bir çay söyledikten sonra, gidip pencerenin dibine oturmuş. Tüm dikkatiyle gözleri dışarıda, çaydan iki yudum ya içmiş, ya içmemiş; birden kapının önüne fırlayarak bağırmaya başlamış:Tekrar dönmüş yerine.

Çayından yine sadece iki yudum içmiş ki, yine birden kapının önünde bağırmaya koşmuş:Adam, çayı bitinceye dek en az 5 kez kapıya seğirip devam etmiş bağırmaya:Sonunda kahveci, merakla adamın yanına gelmiş:Adam:

– Efendim, demiş; karşıdaki bahçeye ağaç diktiriyorum. Ağaçları, bizim şoförle arkadaşları dikiyor. Arabayı iyi kullandıkları halde, her işi ters yaptıklarından; “50 km’den yukarı çıkmayın” uyarısının bulunduğu asfaltlara, 100 km hızla daldıklarından; güv

Vaktiyle bizim siyasiler:Oldum bittim bizim siyasetçilerin mutlu ufuklar dürbünü, “Alice Harikalar Diyarı’nda”ya ıslıklar çaldırır.

Bir Acem, dostuna:

– Ben, diyormuş; öylesine büyük bir ev yaptırdım ki, geçen yıl damına çıkan ustaların elinden kayan keser hâlâ düşüyor, henüz yere varmadı.

Dostu da önce gülmüş, sonra:

– Ben de demiş; bir hıyar büyütmeye başladım; büyüttüm, büyüttüm, büyüttüm, kökü İzmir’de olduğu halde, ucu İran hududunu geçmeye başladı…

Acem:– Olur ya; keseri düşürmezsen, büyüye büyüye ucu bilmem nerene girecek?

Neyse ki kimse hıyar mıyar büyütmüyor; siyasetçiler asla tehlikede değiller.

Av. Taner Aktop’tan da bir fıkra:

Temel Reis, Dursun’a:Ahmet Köksal’dan bir şiirle bitirelim yazıyı:

En güzeli

Taş yerinde ağırdır,

Kanat uçarken kanat,

Dudak öperken dudaktır,

Ellerin en güzeli

Çalışırken, sevişirken.

Aklın en güzel işi

İyiyi, doğruyu savunmak,

Kötüye karşı durmaktır.

Hayırlı Ramazanlar

Yazar: Çetin Altan

Kaynak: http://Milliyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>