Rehberiniz-Unutkanlık sinyal veriyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Unutkanlık sinyal veriyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Unutkanlık sinyal veriyor

Alzheimer-BunamaYaşlanmaBelirli bir yaşı geçmiş çoğu kişide hafıza problemleri ve yarattığı endişeler baş gösterir. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra belirebilen hafıza problemleri üzerine endişe etmeden önce belirtileri de iyi bilmek gerekiyor.

Hafıza problemleri sizi korkutuyor mu?

Evin içinde koyduğunuz anahtarları bulmakta zorluk mu çekiyorsunuz, veya araba sürerken bir anda kendi kendinize “ben neredeyim” sorusunu soruyor ve bu durum sizi ürkütmeye başlayacak boyuttaysa önlemler almaya başlamanızın zamanı gelmiş olabilir.

Aile veya arkadaşlarınız hatalarınız üzerine sizi sürekli uyarıyor mu?

Günlük hayat içinde unutkanlığa bağlı olarak birçok hata yapıyor ve akabinde aile ve arkadaşlarınızdan bu konularda uyarılar alıyor musunuz? Bu uyarıların sıklığı arttığında bir uzmanla görüşmeye başlamanız faydalı olacaktır.

Seçim yapmak zorlaşıyor mu?

Hafıza problemleri arasında en sık rastlananlardan bir tanesi de unutkanlığa bağlı olarak seçim yapmakta zorlanmak ve geç kalmak da olmakta. Bir konu hakkında seçim yapmadan önce aldığınız kararları hatırlamakta güçlük çekmek ve bu doğrultuda kararsız kalmak, hafıza problemleri yaşadığınızı gösterebilir.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir