Turgut Özal Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Turgut Özal Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Turgut Özal Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Turgut Özal Üniversitesi

Turgut Özal Üniversitesi’nin en büyük hedefi, ülkemizin iktisadi ve idari bilimler, hukuk, mühendislik ve sağlık bilimleri alanlarında ihtiyacı olan nitelikli insan gücünü toplumumuza kazandırmaktır.

Turgut Özal Üniversitesi, yenilikçi, girişimci, vizyon ve sorumluluk sahibi, yüksek ahlaki değerlere ve küresel bilgi düzeyine sahip, düşünen, sorgulayan, küresel çapta bilgi üreten, özgürlükçü, ilkeli, değişimin öncüsü, liderlik özellikleriyle donatılmış bireyleri bilim dünyasına kazandırmak, öğrencilerini, öğretim üyelerini, araştırmacılarını ve mezunlarını, toplumun ihtiyaçlarını karşılamak ve ideallerini gerçekleştirmek üzere harekete geçirme misyonuna sahiptir. Öğrenciler, kampüs içi ve yakın çevresindeki olanaklar sayesinde akademik, sosyal, kültürel ve spor alanlarına yönelik birçok faaliyetten etkin bir şekilde yararlanabilme olanağına sahiptirler. Kampüsün fiziksel dizayn ve donanımı öğrencilerin akademik çalışmalarını merkeze yerleştirebilmelerine ve bu merkez etrafında sosyal ve kültürel faaliyetler çemberi oluşturup üniversite yaşamlarını zenginleştirebilmelerine zemin teşkil edecek şekilde hazırlanmıştır.

Turgut Özal Üniversitesi, Etlik, Keçiören, Ankara’da yerleşik vakıf üniversitesi. 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal adını yaşatmak amacıyla Turgut Özal Üniversitesi kurulması çalışmalarına aynı yıl başlamıştır. Yükseköğretim Kurulu’na 2009 yılında yapılan başvuruyu takiben mevzuatta öngörülen süreçler tamamlanmış ve TBMM Genel Kurulu’nda 23 Haziran 2009 tarihinde kabul edilen 5913 sayılı Kanunla Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulması kabul edilmiştir. Kanunun 07 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede 27281 sayı numarasıyla yayımlanmasıyla Turgut Özal Üniversitesi tüzel kişiliğini kazanmıştır. Turgut Özal Üniversitesi Mütevelli Heyeti tarafından yönetilmektedir.

Akademik yapılanması

Rektör: Prof. Dr. Erol Oral
Tıp Fakültesi Dekanı: Prof. Dr. Mikdat BOZER
Mühendislik Faküktesi Dekanı : Prof. Dr. İsmail Ertürk
Hukuk Fakültesi Dekanı : Prof. Dr. Sacit Adalı
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı: Prof. Dr. Muhammet Kösecik

Fakülteler

Üniversitede lisans düzeyinde eğitim veren dört fakülte vardır:
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Tıp Fakültesi
Hukuk Fakültesi

Enstitüler

Yüksek lisans ve doktora programları için üniversite bünyesinde üç enstitü vardır:
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Yüksekokullar
Sağlık Yüksekokulu
Hemşirelik Yüksekokulu
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulları
Sağlık Bilimleri MYO
Ankara MYO
Yerleşkeler

Etlik (Hasan Tanık) Yerleşkesi
Beştepe Yerleşkesi
Gimat Yerleşkesi
Ostim Yerleşkesi
Hoşdere Yerleşkesi
Demetevler Yerleşkesi

Turgut Özal Üniversitesi adresi
Ayvalı Mah. Gazze. Cad. No:7 Etlik-Keçiören 06010 Ankara

Turgut Özal Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.turgutozal.edu.tr/
E-posta: bilgi@turgutozal.edu.tr

Turgut Özal Üniversitesi telefonu

312 551 50 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Turgut Özal Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>