Toros Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Toros Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Toros Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Toros Üniversitesi

2009’da kurulan Toros Üniversitesi geleceğin biçimlenmesine katkıda bulunan uluslararası düzeyde bir kurum olarak tanınmayı amaç edinmiştir.

Toros Üniversitesi öğretim üyelerinin “tümü”, dünyanın önde gelen üniversitelerinden diplomalı, Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde ders vermiş, önde gelen ulusal ve uluslararası kurumlarda çalışmış ve yoğun deneyim kazanmış kişilerden oluşmaktadır. İngilizce hazırlık okulunda tamamı Amerikalı ve üniversite mezunu eğitmenlerden oluşan on iki kişilik bir deneyimli öğretmen kadrosu bulunmaktadır. Okulda yaklaşık her beş öğrenciye bir Amerikalı öğretmen düşüyor. Toros Üniversitesi, tüm mezunlarına, mezuniyet sonrasındaki 1 yıl içerisinde “iş garantisi” veriyor. Bu garanti, verilecek olan eğitime duyduğu güvenden kaynaklanmaktadır. Mezuniyet sonrasındaki 1 yıl içinde iş bulamayanlara son yılın eğitim ücretini, yıllık geliri 1 yıllık üniversite eğitim bedeli altında kalan mezunlarına ise aradaki farkı iade etmeyi taahhüt ediyor.

Toros Üniversitesi kuruluş kanununun 23 Temmuz 2009 tarihinde resmi gazetede yayınlanmasıyla kurulmuştur. 2010-2011 öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitime başlamıştır.
Toros Üniversitesi’nin kurucu vakfı Mersin Eğitim Vakfı’dır. Mersin Eğitim Vakfı, Mersin ve Tarsus’ta bulunan Toros Okulları’nın sahibidir. Mersin Eğitim Vakfı idealist öğretmenler tarafından kurulmuştur ve tarihi 40 yıl önceye dayanır.

Akademik Birimler Fakülteler

Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
İktisat
İletişim Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Yüksekokulllar
Teknoloji ve İşletme Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulu

Toros Üniversitesi adresi
Bahçelievler Kampüsü, 1857 Sokak, No: 12, Yenişehir 33140, Mersin

Toros Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.toros.edu.tr/
E-posta: info@toros.edu.tr

Toros Üniversitesi telefonu

324 325 33 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Toros Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Incoming search terms:

  • toros üniversitesi hakkında yorumlar (1)
  • toros üniversitesi hangi fakülte hangi kampüsde (1)
  • www toros edu tr (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>