Şırnak Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Şırnak Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Şırnak Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Şırnak Üniversitesi

Şırnak Üniversitesi, ulusal ve bölgesel sorunların çözümüne odaklı, yenilikçi, kalite anlayışını benimsemiş saygın bir üniversitedir.

Şırnak Üniversitesi’nin amacı evrensel bakış açısıyla bilgi ve teknoloji üretmek, ürettiği bilgi ve teknolojiyi bölgenin ve ülkenin kalkınması yararına kullanmak, ulusal ve uluslararası işbirliği ve dayanışma anlayışıyla toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik eğitim ve araştırma faaliyetlerine öncülük etmek, ülkenin ihtiyaç duyduğu araştırmacı, paylaşımcı, sorgulayıcı, çözümleyici, girişimci, geliştirmeci, yaşam boyu öğrenmeyi hedef edinmiş, kültürel ve estetik değerlere sahip bireyler yetiştirmektir. Temel değerleri Şeffaflık, Özgürlük, Özgünlük, Adalet ve Eşitlik, Bilimsellik, Evrensellik, Yenilikçilik, Etik Değerlere Bağlılık, Paylaşımcılık ve Katılımcılık, Kalite Odaklılık, Bölge, Ülke ve Dünya Sorunlarına Duyarlılık, Yüksek Nitelikli İnsan Yetiştirmek, İnsan Haklarına ve Çevreye Saygılı olmaktır.

Üniversitenin Tarihi

Üniversite 22 Mayıs 2008 tarihinde 5765 sayılı Kanun ile kurulmuştur. Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan İktisadî ve İdarî Bilimler fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile İlahiyat Fakültesinden, Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve Rektörlüğe bağlanan Şırnak Meslek Yüksekokulu ile Cizre Meslek Yüksekokulundan, Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsünden oluşmaktadır.
Üniversitenin rektörü Ali Akmaz’dır.
Şırnak Üniversitesi Akademik Birimleri

Üniversite’de 8 akademik birim faaliyet göstermektedir:
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu
Şırnak Meslek Yüksek Okulu
Cizre Meslek Yüksek Okulu
Fiilen Eğitim-Öğretime Başlamış Bölümler

İktisadi- İdari Bilimler:
İktisat
İktisat (İ.Ö.)
İşletme
Mühendsilik Fakültesi:
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (İ.Ö.)
Enerji Sistemleri Mühendisliği
İlahiyat Fakültesi:
İlahiyat
Şırnak Meslek Yüksek Okulu:
Elektrik
Çocuk Gelişimi
Makine
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Elektrik
Cizre Meslek Yüksek Okulu:
Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Çocuk Gelişimi

Şırnak Üniversitesi adresi
Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü 73000 Şırnak

Şırnak Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.sirnak.edu.tr/
E-posta: posta@sirnak.edu.tr

Şırnak Üniversitesi telefonu

486 216 82 41

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Şırnak Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>