Rize Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Rize Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Rize Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Rize Üniversitesi

Rize Üniversitesi Fen ve Sosyal Bilimler ağırlıklı bir üniversite durumundadır. Mühendislik ve Teknik Bilimler açısından da yeni fakültelerle geliştirilmektedir. 2006 yılı içerisinde aldığı bir kararla KTÜ’den ayrılarak açılmıştır.

Mühendislik ve Teknik Bilimler açısından yeni fakültelerle geliştirilmesi planlanmaktadır. Diğer taraftan Tıp Fakültesinin tam donanımlı olarak kurulması, hastanesinin oluşturulması gerekmektedir. İyi bir altyapı oluşturmak adına Rektörlük binası, Fen – Edebiyat ve Su Ürünleri Fakülteleri ek derslik binaları ve Rize Meslek Yüksekokulu İktisadi Programlar ek bina ve yeni fakülte ve yüksekokul binaları projelendirilmiştir. Türkiye’de denizcilik sektörünün gelişmesi nedeni ile birçok yere denizcilik okulları kurulması planlanmıştır. Planlanan amaçlara uygun olarak inşa edilen gerek içindeki donanımları, gerek eğitim seviyesi ile Turgut Kıran Denizcilik Yüksek Okulu 2009 yılında hizmete açılmış ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü faaliyete girmiştir. Burada öğrenciler denizcilik örf ve adetlerine göre eğitim görmekte, mezun olduğunda Türk Denizciliğini en iyi yere getirme amacını ilke benimsemektedirler.

Rize Üniversitesi adresi
Rize Üniversitesi Rektörlüğü Fener mahallesi merkez kampüs tüpraş rektörlük binası – 53100 Rize

Rize Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.rize.edu.tr
E-posta: ozelkalem@rize.edu.tr

Rize Üniversitesi telefonu

464 223 61 26

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Rize Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>