Piri Reis Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Piri Reis Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Piri Reis Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Piri Reis Üniversitesi

Piri Reis Üniversitesi Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik ihtisas üniversitesidir. Piri Reis Üniversitesini tercih eden öğrencilerin mezuniyetlerinde değil, üniversiteye adım attıkları ilk günden itibaren iş garantisi vardır.

Eğitim dili %100 İngilizce olup, eğitim verdiği her disiplininde seçkin öğretim üyesi kadrosu istihdam edilmiştir. Üniversitemizde öğrenciler eğitimleri boyunca dünyanın 5 kıtasındaki yaklaşık 65 denizcilik üniversitesi ile akademik işbirliğinde bulunabileceklerdir. Eğitimimiz Tuzlada, üniversitemize çok yakın mesafede olan IMEAK DTO üyelerimizin tersanelerinde, uygulamalı olarak, onların da gözetiminde ve ihtiyaçları doğrultusunda verilecektir. Ayrıca bu bölüm öğrencileri opsiyonel olarak Uzak Yol Makina Zabiti ehliyeti de alabileceklerdir. Türkiye’de ilk kez Modern Gemi ve Yat Tasarımlarını, denizlerden enerji elde etme metotlarını, Gemi ve Yat İmalat ve İmalata yönelik Tasarımı Öğrenmek ve geliştirmek istiyorsanız, olanaklarımızı mutlaka düşününüz.

Pîrî Reis Üniversitesi veya Pîrî Reis Denizcilik Üniversitesi, 8 Şubat 2008 tarihinde İstanbul’da kurulan vakıf üniversitesi.
Üniversiteye kabul

LYS’nin MF4 puan türüne göre öğrenci alan üniversitede Denizcilik Fakültesine girmek için Gemiadamı Olur Sağlık Belgesi almak zorunludur. Bunun dışında yine Denizcilik Fakültesine giren öğrenciler bedeni yeterlilik ve sözlü mülakat aşamalarını da aşmak zorundadırlar. Üniversite denizcilik ihtisas üniversitesi olduğu için sadece denizcilik dallarında öğrenci almaktadır.

Akademik Birimler

* işaretli bölümler, 2011-12 döneminde öğrenci alınan bölümleri belirtmektedir.
Fen-Edebiyat Fakültesi
Matematik Bölümü
Fizik Bölümü
Kimya Bölümü
Türk Dili ve Tarihi Bölümü
İngilizce Hazırlık Bölümü
İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi
İşletme Bölümü
Ekonomi Bölümü
Uluslararası İlişkiler Bölümü
Mühendislik Fakültesi
Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü*
Makine Mühendisliği Bölümü
Elektronik Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
Denizcilik Fakültesi
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü*
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü*
Sosyal bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü

Piri Reis Üniversitesi adresi
İstasyon Mahallesi,Hacıoğlu Sokak,No: 3, 34940 Tuzla, İstanbul

Piri Reis Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.pirireis.edu.tr/
E-posta: bilgi@pirireis.edu.tr

Piri Reis Üniversitesi telefonu

216 581 00 50

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Piri Reis Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Incoming search terms:

  • piri reis üniversitesi hangi meslekler vardır (1)
  • piri reis üniversitesi yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>