Mevlana Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Mevlana Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Mevlana Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Mevlana Üniversitesi

İnsani evrensel değerlerin önde gelen temsilcisi olan Hz. Mevlana’dan ismini alan üniversitemizin hedefi, eğitim kalitesi, bilimsel araştırma ve yayınları ile kültür ve sanat faaliyetleri açısından dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktır.

Kampüsümüz 100.000 metrekare arazi üzerinde yaklaşık 30.000 metrekare kapalı alana sahip olup öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konforda tasarlanmıştır. Bina dışında otoparkları, spor, eğlence ve gezi alanları bulunmakla birlikte bina içindeki kapalı mekanlarda da modern ve teknik donanıma sahip imkanlar yer almaktadır. Spor salonu, sağlık merkezleri, 1250 metrekare büyüklüğünde kütüphanesi, sinema salonları, kongre merkezi, kafeteryaları, yemekhanesi, derslikler ve modern alt yapı ile donatılmış laboratuvarları ile teknolojiyi kullanarak eğitim imkanı sunmaktadır. Ayrıca üniversitemize ait olan şehir merkezindeki, 41.000 metrekare kapalı alanı olan ve 400 yatak kapasitesine kadar çıkabilen Tıp Fakültesi projesinde son aşamaya gelinmiştir. Üniversitemiz bünyesinde bulunan Tıp ve Eczacılık Fakülteleri, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu lisans, ön lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin uygulama ve araştırma çalışmalarına hizmet edecektir.

Mevlana Üniversitesi Gevher Sultan Eğitim Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kuruluş işlemleri yürütülmüş ve 07.07.2009 tarihli resmi gazetede yayımlanan 5913 nolu kanunun ek 114. Maddesi ile Konya ilinde kurulan vakıf üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde eğitim öğretime başlamıştır.

Akademik Birimler

Ana giriş holünden görünüm.

Kafeterya bölümünden görünüm.

Fakülteler

Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği(İngilizce)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce)
Mekatronik Mühendisliği(İngilizce)
Eğitim Fakültesi
İlköğretim Matematik Öğretmenliği
Türkçe Öğretmenliği
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
İngilizce Öğretmenliği
Okul Öncesi Öğretmenliği
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
Tıp Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İşletme Fakültesi
Eczacılık Fakültesi(Açılması planlanıyor.)
Yüksekokullar
Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu
* Hemşirelik
* Beslenme ve Diyetetik
* Fizyoterapi – Rehabilitasyon
Adalet Meslek Yüksekokulu (Açılması Planlanıyor)

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Mevlana Üniversitesi adresi
Mevlana Üniversitesi Yeni İstanbul Cad. No: 235 42003 Selçuklu, Konya

Mevlana Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.mevlana.edu.tr/
E-posta: bilgi@mevlana.edu.tr

Mevlana Üniversitesi telefonu

332 444 42 43

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Mevlana Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>