Kocaeli Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Kocaeli Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Kocaeli Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Kocaeli Üniversitesi

Türkiye’nin en modern kongre ve kültür merkezine sahip Kocaeli Üniversitesi 11 fakültesi ve 2000’e yakın akademik personeli ve 60.243 öğrencisi ile eğitim-öğretim hizmeti veren yükseköğretim kurumlarından biridir.

Kocaeli Üniversitesi, Üretken, deneyimli, demokrat ve laik öğretim kadrosuyla dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen, üreten, araştıran, aydın ve ulusal kimlik bilinçli bireyler yetiştirmek amacındadır. Avrupa Üniversiteler Birliği’nin üyesi olan Kocaeli Üniversitesi, yabancı üniversitelerin bazıları ile iletişim halindedir. Bochum Üniversitesi ile yapılan anlaşma çerçevesinde; Mühendislik Fakültesi Mekatronik Bölümü’ne alınacak öğrenciler isterlerse 3. sınıfı Bochum Üniversitesi’nde okuyabilme imkanına sahiptirler. Gazanfer Bilge Spor Salonu, üniversite personeli ve öğrencilerinin bireysel olarak faydalanmalarına imkan tanınmaktadır. Ayrıca salon fakülteler arası çeşitli spor müsabakalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Değişen ve gelişen teknolojiye ayak uyduran Kocaeli Üniversitesi İMerkez Kütüphanesi’nden çok sayıda kitaba, Türkçe ve diğer dillerdeki yayınlara ve dergilere erişilebilmektedir.

Kocaeli Üniversitesi (kısaca KOÜ), 1976 yılında “Kocaeli Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi” adı altında Elektrik ve Makine Fakülteleri, Temel Bilimler Fakültesi ve Yabancı Diller Enstitüsü kurulmuştur. Kurulan bu kurumlar, 20 Temmuz 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Kocaeli Mühendislik Fakültesi olarak bağlanmış, 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile de “Kocaeli Üniversitesi” adını almıştır.

Kocaeli Üniversitesi adresi
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi, 41380 – KOCAELİ

Kocaeli Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.kocaeli.edu.tr/
E-posta: ogrenci@kocaeli.edu.tr

Kocaeli Üniversitesi telefonu

0 262 303 10 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Kocaeli Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Incoming search terms:

  • kocaeli üniversitesi fakülteleri (7)
  • kocaesşi üniversite fakülte (4)
  • kocaeli eli üniversitesi ADRES (1)
  • kocaeli üni teknoloji fakültesi merkezdemi (1)
  • kocaeli üniversitesi için yorumlar (1)
  • kocaeli üniversitesi mühendislik fakültesi (1)
  • kocaeli universtesinden olunan meslekler (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>