İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi

Üniversitenin amacı, Kırgızistan Türkleri ile Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan Türkleri ve diğer akraba topluluklar arasında ortak anlayış ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi çatısı altında Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’na bağlı Türk Dünyası Kırgız-Türk Sosyal Bilimler Enstitüsü, bünyesinde İşletme Fakültesi ve Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi olmak üzere iki fakülte ile bir Araştırma ve Kültür Merkezi faaliyet göstermektedir. Fakültelerin tüm sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri Türk Dünyası Araştırma ve Kültür Merkezimiz tarafından düzenlenmektedir. Merkezde folklor, müzik, spor, gezi, tiyatro, düşünce, edebiyat, sinema gibi kulüpler bulunmaktadır. Başta Kırgızistan olmak üzere, Türkiye, Özbekistan, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Tataristan, Hakasya, Altay, Tuva, Makedonya, Gürcistan, Tacikistan, Afganistan, Suriye ve daha birçok yerden öğrencisi bulunmaktadır. Türk Dünyası Fakülteleri’nin mezunlarının bir kısmı kendi ülkelerine dönüp önemli vazifeler üstlenirken diğer bir kısmı da Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı aracılığıyla Türkiye’de yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini yapmaktadırlar.

İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi adresi
Ceni – Cok Caddesi No: 30 Sputnik Calal-Abad, KIRGIZİSTAN

İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.tdavkrg.org/
E-posta: tdclbensmd@turan.org

İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi telefonu

637 225 08 10

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>