Iğdır Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Iğdır Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Iğdır Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Iğdır Üniversitesi

Iğdır Üniversitesi, 3 fakültesi, 3 enstitüsü ve 2 meslek yüksekokulunda öğrencilerine eğitim, öğretim hizmeti vermektedir.

Bedensel ve ruhsal sağlığın akademik başarı üzerindeki etkisinin bilincinde olan Iğdır Üniversitesi Spor Koordinatörlüğü’nün amacı, yoğun geçen ders programlarının yanı sıra öğrencilerin beden ve ruh sağlığını korumak, ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek, yeni ilgi alanları kazanmalarına imkân sağlamaktır. Öğrencilerin sosyal, kültürel danışma ve rehberlik ile spor ihtiyaçlarını karşılayan bir hizmet birimi ve aynı zamanda eğitim–öğretimin desteklenmesi amacıyla bu alanda uygulama ve araştırmaların yapıldığı alanlar mevcuttur.

Tarihçesi

Iğdır Üniversitesi geçmişte Iğdır Meslek Yüksekokulu adı altında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekteydi. 1995 yılında Kafkas Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Iğdır Meslek Yüksekokulu, o yıl sadece İşletmecilik bölümüyle, 20 öğrencisine 16 okutman 1 hizmetli 1 memur ile hizmet vermekteydi.
2001 yılında başlayan bir fakülte kurma girişimleri 2006 yılında sonuç verdi ve Iğdır’da Kafkas Üniversitesi’ne bağlı olarak Iğdır Ziraat Fakültesi kuruldu. 2008 ÖSS kılavuzunda yerini alan ve 30 öğrencisi ile eğitime başlayan fakülte, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında “Iğdır Üniversitesi” adıyla kuruldu ve ilk rektörü Prof. Dr. İbrahim H. Yılmaz oldu.
Üniversiteye bağlı bölümler

Fakülteler

Ziraat Fakültesi
İhahiyat Fakültesi
Mühendislik Fakültesi

Enstitüler

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Meslek

Yüksek Okullar

Iğdır Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Iğdır Üniversitesi adresi
Iğdır Üniversitesi, Rıza Yalçın Cad. 76000 – Merkez – IĞDIR

Iğdır Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.igdir.edu.tr/
E-posta: info@igdir.edu.tr

Iğdır Üniversitesi telefonu

0 476 226 13 14

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Iğdır Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>