Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi

Sağlık ve eğitim alanında, eğitim, araştırma ve hizmetleri ile ülkemiz ve dünyada referans kabul edilen, mensubu olmaktan övünç duyulan lider bir üniversitedir.

Sağlıkla ilgili çeşitli alanlarda yetiştireceği araştırmacılar ve uzman bilim insanları ile ülkemiz eğitim-öğretim olanaklarının geliştirilmesine, öğretim elemanı ihtiyaçlarının karşılanabilmesine ve yürütülecek olan uluslararası üst düzey kalitede bilimsel projelerle araştırma faaliyetlerinin arttırılmasına önemli katkı sağlayacaktır Temel prensibimiz, yaratıcı bilimsel düşünceyi ilk hedefi haline getirmiş ve çağdaş bilimi sorgulayarak çözümler üretmeye uğraşan bilim insanlarını; kaliteli, üretken, gelişime açık ve evrensel düzeyde hizmet verebilecek şekilde yetiştirmektir. Kampüsümüz İstanbul’un kalbinde,tarihi yarımadanın merkezinde en kolay ulaşım imkanlarına sahip Vatan Caddesi üzerinde yer alıyor. Binalarımız yeşil alan açısından şanlı,tarihi doku açısından anlamlı,yaklaşık 100.000 metrekarelik bir alanda bulunmaktadır.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Fatih, İstanbulda yerleşik vakıf üniversitesi. Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba tarafından 2010’da kurulmuştur. İsmini Osmanlı padişahı Abdülmecit’in annesi Bezmialem Valide Sultan’dan alır. Üniversitede eğitim dili %70 Türkçe, %30 İngilizcedir.
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Ana madde: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi (eski adı Vakıf Gureba Hastanesi), Fatih, İstanbul’da, Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanedir.
Osmanlı padişahı Abdülmecit’in annesi Bezmialem Valide Sultan bu hastaneyi fakir müslümanlar için kurdurmuştur.
2010 yılında “Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olan adı “Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi”nin kurulmasıyla değişmiş ve 24 Ekim 2010 tarihinde üniversiteye devredilerek Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi adiyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi adresi
Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi, Adnan Menderes Bulvarı Vatan Caddesi 34093 – Fatih – İSTANBUL

Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.bezmialem.edu.tr
E-posta: info@bezmialem.edu.tr

Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi telefonu

0 212 523 37 19

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>