Beykent Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


Beykent Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Beykent Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Ãœniversitesi[/mantra-button-color]

Beykent Üniversitesi; seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurumdur.

Beylikdüzü, Ayazağa ve Taksim yerleşkelerinde bulunan kütüphaneleri üniversitenin akademik yapısı ve araştırma alanlarını dikkate alarak büyüme politikası izlemekte, aynı zamanda öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel faaliyetleri buralardaki kaynaklarıyla desteklemektedir. Üniversitede eğitim-öğretim çalışmaları yanında, güncel konuları içeren, önemli gün ve haftalarda, bilim sanat, kültür ve felsefe konularında ünlü sanatçı, uzman ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çeşitli konularda seri konferanslar düzenlenmektedir. Öğrenci kulüpleri, öğrenci konseyi ve bölüm başkanlıkları; Türkiye ve dünya gündemini dikkate alarak, üniversite bünyesinde panel, eğitim, konferans, seminer ve tören gibi çalışmalar düzenlemektedir. Bu çalışmalarda öğrencilerin; gündemi takip etmeleri, konuları yakından irdeleme ve çözüm önerileri üretme fırsatı yakalamaları amaçlanmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Tarihçe[/mantra-button-color]

Ãœniversitede %22’si burslu olmak üzere dikey geçiÅŸ yapan öğrencilerle beraber yaklaşık 7.500 öğrenci bulunmaktadır. 9 Mayıs 1997 tarih ve 4282 sayılı yasayla ‘Adem Çelik-Beykent EÄŸitim Vakfı’ tarafından kurulmuÅŸ bir üniversitedir. Ãœniversitenin de içinde yer aldığı Beykent EÄŸitim Kurumları içinde ‘Özel Ä°stanbul Beykent Ä°lköğretim Okulu’, ‘Özel Ä°stanbul Beykent Lisesi’, ‘Özel Ä°stanbul Beykent Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’, ‘Özel Edirne Beykent Lisesi’, ‘Özel Edirne Beykent Ä°lköğretim Okulu’ ve ‘Özel Edirne Beykent Fen Lisesi’ de bulunmaktadır.
1997-1998 akademik yılında eÄŸitim-öğretime baÅŸlayan Beykent Ãœniversitesi’nde bugün 4 fakülte ve bu fakültelere baÄŸlı 16 bölüm, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu’na baÄŸlı Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Bölümü, 1 Meslek Yüksek Okulu’na baÄŸlı 1. Öğretim’de 13 Program ve METEB kapsamında II. Öğretimde 9 program olmak üzere toplam 21 farklı programda eÄŸitim-öğretim yapılmaktadır. Beykent Ãœniversitesi’nde Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olmak üzere 2 Enstitü’de Yüksek Lisans EÄŸitim – Öğretimi 33 farklı programda sürdürülmektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

Fen Edebiyat Fakültesi
Matematik-Bilgisayar Bölümü
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Psikoloji Bölümü
Sosyoloji Bölümü
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
Mütercim-Tercümanlık (Rusça)
İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi
Bankacılık ve Finans
Turizm Ä°ÅŸletmeciliÄŸi
Uluslararası Ticaret Bölümü
Uluslararası İlişkiler Bölümü
Ä°ktisat
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü (MIS)
İşletme Bölümü
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Makina Mühendisliği Bölümü
İnşaat Mühendisliği Bölümü
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Kimya Mühendisliği Bölümü
Elektronik-Haberleşme Mühendisliği Bölümü
Mimarlık Bölümü
İç Mimarlık Bölümü
Yazılım Mühendisliği Bölümü
İşletme Mühendisliği Bölümü

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Güzel Sanatlar Fakültesi[/mantra-button-color]

Grafik Tasarım Bölümü
Oyunculuk Bölümü
Resim Bölümü
Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü
Sinema-Televizyon Bölümü
Sinema-Televizyon Bölümü (Türkçe)
Tekstil Tasarım Bölümü
İletişim Tasarım Bölümü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Yabancı Diller Yüksek Okulu
Ä°ngilizce – Rusça Hazırlık Programları
Ä°ngilizce – Almanca – Ä°talyanca – Rusça Dil ve Akademik Destek Programları
Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi
Kampüsler

Büyükçekmece Beylikdüzü Kampüsü
Ä°stanbul’un yeni uydu kentleri arasında yer alan Beylikdüzü, Beykent yerleÅŸim bölgesini kapsamakta, yeni Ä°stanbul kent yaÅŸamının barınma, alışveriÅŸ merkezleri, hastane, fuar ve oyun alanlarını içermektedir.
16.000 m² kapalı alan bulunan eğitim kompleksinde; laboratuarlar, atölyeler, stüdyolar, cep sineması, konferans salonu, sanat merkezi, açık ve kapalı spor alanları, alışveriş merkezi ve 250 öğrenci kapasiteli konukevi yer almaktadır. Beykent Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi bu kampüste faaliyet göstermektedir.
Kampüsde, Meslek Yüksekokulu; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Ä°ÅŸletme, Pazarlama, Halkla Ä°liÅŸkiler ve Reklamcılık, Radyo ve TV Programcılığı, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Grafik, Muhasebe, Tekstil, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Ticaret, Turizm RehberliÄŸi, Çocuk GeliÅŸimi, Gümrük Ä°ÅŸletme, Hazır Yemek ve Aşçılık ve Masaüstü Yayıncılık Programlarıyla; yer almaktadır. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne ve Fen Bilimleri Enstitüsü’ne baÄŸlı olarak Yüksek Lisans EÄŸitimi ve Sürekli EÄŸitim Programları öğretimi yapılmaktadır.
Temmuz 2012’den itibaren Metrobüsle birlikte Beylikdüzü Kampüsüne ulaşım kolaylaÅŸmıştır.
Taksim Kampüsü
Taksim Sıraselviler Caddesinde 5000 m² kapalı alana sahip olan Taksim Kampüsü, 2004 yılında EÄŸitim-Öğretime açılmıştır. Kampüsde Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne ve Fen Bilimleri Enstitüsü’ne baÄŸlı olarak Yüksek Lisans EÄŸitimi yapılmaktadır.
Ortaköy Eğitim Merkezi
Ortaköy Eğitim Merkezi, İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.
Şişli Ayazağa Kampüsü (Merkez)
Üniversitenin İstanbul ili Şişli ilçesi sınırları içerisinde yer alan 5000 öğrenci kapasiteli kampüs, 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında açılmıştır. Derslikleri, kütüphanesi, sanat merkezi, konferans salonları, laboratuvarları, atölyeleri, stüdyoları ve aktivite alanları bulunmaktadır. Kampüsde Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv (İngilizce), Sinema Tv (Türkçe), Tekstil Tasarımı, İletişim Tasarım, Grafik Tasarım, Oyunculuk, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, ve Resim Bölümleriyle; Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık Bölümleriyle, Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik ve Bilgisayar, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleriyle; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri, İktisat, Turizm İşletmeciliği ve Bankacılık ve Finans Bölümleriyle; Yabancı Diller Yüksekokulu Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ve Mütercim Tercümanlık bölümleriyle eğitim öğretim yapmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Ãœniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Beykent Ãœniversitesi ÅžiÅŸli -AyazaÄŸa YerleÅŸkesi, ÅžiÅŸli – Ä°STANBUL

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Ãœniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.beykent.edu.tr
E-posta: info@beykent.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Ãœniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 212 444 19 97

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Beykent Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir