Batman Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Batman Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Batman Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Batman Üniversitesi

Batman Üniversitesi, 6 fakültesi, 2 enstitüsü, 2 yüksekokulu, 3 meslek yüksekokulunda verdiği eğitim ile bilgili, ileri görüşlü, gerçekçi bireyler yetiştirmektedir.

Batman Üniversitesi Kütüphanesi, üniversitenin eğitim ve araştırma programlarının gereksinimleri doğrultusunda, bilgiyi hizmet verdiği kitleye, çağın gereklerini gelişen teknolojileri kullanarak ulusal ve uluslar arası bilgi merkezleri arasında elektronik bilgi transferlerini gerçekleştirerek, toplam kalite ilkeleri çerçevesinde, gelişmelerin gerisinde kalmayan modern bir bilgi merkezi olmayı amaç edinmiştir. Üniversite, kent merkezinde bulunmasından dolayı kent içi ulaşımda her hangi bir sorun yaşanmamaktadır. Öğrencilern barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı kız ve erkek öğrenci yurtları ile özel yurtlar bulunmaktadır.

Batman Üniversitesi 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Batman ilinde bulunmaktadır.

Tarihçe

Batman Üniversitesi, 28 Mayıs 2007 tarihinde 5662 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu’nda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişik Yapılmasına Dair Kanunun Ek 88 Maddesi ile kurulmuştur.
1975-1976 Eğitim Öğretim yılında MEB Yaygın Yüksek Öğretim Kurumu, Örgün Yükseköğretim Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak kurulan Batman Meslek Yüksek Okulu; 1982 yılında 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Dicle Üniversitesi’ne bağlanmıştır. 2007 yılında Batman Üniversitesi’ne dönüştürülmüş ve İnönü Üniversitesi rektörü tarafından tedviren yönetilmiştir. 09 Eylül 2008 tarihi itibarı ile Prof. Dr. Abdüsselam ULUÇAM’ın rektör olarak atanması ile öz yönetimine kavuşmuştur

Fakülteler

Fen-Edebiyat Fakültesi
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Teknik Eğitim Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Teknoloji Fakültesi

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Yüksekokullar

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
Sağlık Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Merkez Müdürlükleri

Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü
Dış bağlantılar

http://www.batman.edu.tr
http://www.batmanuniversitesi.com
Daire Başkanlıkları

http://bim.batman.edu.tr/
http://imidb.batman.edu.tr/
http://kutuphane.batman.edu.tr/
http://ogrenci.batman.edu.tr/
http://personel.batman.edu.tr/
http://sks.batman.edu.tr/
http://strateji.batman.edu.tr/
http://yapi.batman.edu.tr/

Batman Üniversitesi adresi
Batman Üniversitesi Merkez Yerleşkesi, 72100 – Batman – TÜRKİYE

Batman Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.batman.edu.tr/
E-posta: batman@batman.edu.tr

Batman Üniversitesi telefonu

0 488 217 35 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Batman Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Incoming search terms:

  • batman edu (30)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>