Azerbaycan Diller Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Azerbaycan Diller Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Azerbaycan Diller Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Azerbaycan Diller Üniversitesi

Azerbaycan’da yüksek eğitim enstitülerinde yabancı dillerin öğretimi 1920’lerde başlamıştır. Şu anda üniversitenin bünyesinde 5 fakülte, 23 kürsü bulunmaktadır. Üniversitedeki öğrenci sayısı bu yıl 3000’nin üzerindedir.

1923’te Bakü Halk Eğitim Enstitüsü, Avrupa dillerinde (İngilizce, Almanca ve Fransızca) kendi eğitim elemanlarını yetiştirmek için özel gruplar oluşturulmuştur. 1924-1925 akademi yılından itibaren yabancı diller Bakü Devlet Üniversitesi’nde ve Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi’nde öğretilmeye başlanmıştır. Yeni enstitü sonraki yıllarda 4 fakülte, 24 kürsü ile M.F. Akhundov adına Azerbaycan Devlet Diller Enstitüsü adını almıştır ve yeni öğretim yılında öğrenci sayısı 1250 ye ulaşmıştır. Ülke Bilimleri eğitimine sahip Lisans mezunları sadece Azerbaycan’da değil, uygun olan bölge ve ülkelerde de faaliyet gösterebilirler.

Azerbaycan Diller Üniversitesi adresi
Bakı ş, R. Behbudov 60, AZERBAYCAN

Azerbaycan Diller Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.adu.edu.az
E-posta: mail@adu.edu.az

Azerbaycan Diller Üniversitesi telefonu

99 412 441 22 79

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Azerbaycan Diller Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Incoming search terms:

  • azerbaycan diller üniversitesi iliy pulu (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>