Ardahan Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Ardahan Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Ardahan Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz


Ardahan Üniversitesi

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, yaratıcı ve pozitif düşünen ve yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden üstün nitelikli bireyler yetiştirmektedir.

Ardahan Üniversitesi sosyal, kültürel ve sportif anlamda birçok alanda faaliyet göstererek üniversite yaşamını durağan bir yapıdan uzaklaştırmak; üniversitenin hareketli ve dinamik bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır. Ardahan Üniversitesi, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle bölgeye de büyük bir canlılık getirmektedir. Sağlık Kültür ve Spor Dairesi, üniversitelerde hizmet verdiği kesimin bütünü için bir sağlık kuruluşu, öğrencilerin sosyal, kültürel danışma ve rehberlik ile spor ihtiyaçlarını karşılayan bir hizmet birimi ve aynı zamanda eğitim–öğretimin desteklenmesi amacıyla bu alanda uygulama ve araştırmaların yapıldığı bir uygulama merkezidir.

Ardahan Üniversitesi; 5765 Sayılı, “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 22 Mayıs 2008 tarihinde Abdullah Gül tarafından onaylanan üniversitedir. Ardahan ilinde bulunmaktadır.

Akademik Birimler

Fakülteler
İktisadi ve İdari Bililimler Fakültesi
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Meslek Yüksek okulları
Ardahan Meslek Yüksekokulu
Çıldır Meslek Yüksekokulu
Göle Meslek Yüksekokulu
Ardahan Spor Meslek Yüksekokulu
Enstitüler
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü

Ardahan Üniversitesi adresi
Ardahan Üniversitesi, Kaptanpaşa Mah. Atatürk Cad. No: 74 – Merkez – ARDAHAN

Ardahan Üniversitesi web sitesi ve email adresi

Site: http://www.ardahan.edu.tr/
E-posta: ard@ardahan.edu.tr

Ardahan Üniversitesi telefonu

0 478 211 50 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Ardahan Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>