Rehberiniz-Üniversite sınavını kazananlar anlatıyor: “inanın ve başarın!”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Üniversite sınavını kazananlar anlatıyor: “inanın ve başarın!”” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Üniversite sınavını kazananlar anlatıyor: “inanın ve başarın!”

ÜNİVERSİTE SINAVINI KAZANANLAR ANLATIYOR: “İNANIN VE BAŞARIN!”

YAZAN: ASUMAN BAŞAR

Her şey başaracağına kendini inandırmakla başlar. Bir şeyleri başaracağını düşündüğün zaman işin yarısını tamamlamışsın demektir.

Ben üniversiteye hazırlık dönemimde çok rahattım. Çünkü daha ilkokuldayken karar vermiştim Selçuk Üniversitesini kazanmaya.. Ve şimdi Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu biriyim. Ben başaracağıma inandım, planlı programlı çalıştım ve kazandım.

Üniversiteye ilk gittiğim günü hatırlıyorum da, okumak kazanmaktan daha zor geldi bana. Liseden bilgisayar mezunu olmama rağmen epey zorlandım diyebilirim. Ama bu zorlukları kendime güvenmemi sağlayan bir kitapla ve de turkey90’in sayfasını sık sık ziyaret ederek aştım.

turkey90’de yayınlanan başarı hikayelerini okuyarak kendime daha çok güvendim. Özellikle o dönemde bundan iki yıl önce turkey90’in sitesinde Türkiye’nin gururu Dalgıç Yasemin Dalkılıç’ın hayat ve başarı hikayesini okumuştum. Dalkılıç’ın hikayesi, beni olumlu yönde etkiledi ve kendime daha çok güvenmemi sağladı.

İnsan psikolojisini başarı hikayelerini okumak çok etkiliyor ve kendine daha bir güveniyorsun. O nasıl başarmış, o nasıl yapmış bende yapabilirim diyorsun.

NLP’yi anlatan Oguz Saygın’a ait Negatif Limanlardan Pozitif Sulara adlı kitabı mezun oluncaya dek kaç kere okudum bilmiyorum. Ne zaman Vizeler başladı benim elimde bu kitap.. Beni motive eden bu kitabı sizlere de tavsiye ediyorum.

Başkalarının elde ettiği başarıları okudukça bende onlardan benim neyim eksik diyerek daha çok çalışıyordum. NLP’nin başkaları başarabiliyorsa bunu sende yapabilirsin kuralı beni olumlu yönde etkiliyor vede kendime sürekli güven duymamı sağlıyordu.

Öğrenci arkadaşlar turkey90’i ziyaret ederek vede en önemlisi bu satırları okuyarak , bu sitede yayımlanan başarı hikayelerini okuyarak kendinize ne kadar iyilik ettiğinizi başarıya ulaştığınız zaman anlayacaksınız. Ben mezun olmama rağmen hala kopamadım bu siteden hayat boyuda kopabileceğimi sanmıyorum.

Önümde başarmam gereken daha birçok hedefim var..

İnanıyorum başaracağım.

Ben başarının kendine bir hedef belirleyerek, onun için çok çalışarak vede en önemlisi kendine güvenerek kazanılacağına inanıyorum.

İnanın ve Başarın…

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir