Rehberiniz-Tüsiad “bu gençlikte iş var” projesini tanıttı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Tüsiad “bu gençlikte iş var” projesini tanıttı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Tüsiad “bu gençlikte iş var” projesini tanıttı

TÜSİAD’ın 40. Yıl faaliyetleri kapsamında hayata geçirdiği “Bu Gençlikte İŞ Var” projesi TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’in katıldığı bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklandı.

TÜSİAD, Türkiye’nin en önemli sorunlarında biri olan genç işsizliği konusuna dikkat çekmek amacıyla “Bu Gençlikte İŞ Var” başlıklı bir proje başlattı. İşsizlik sorununa karşı üniversite gençliğinin girişimcilik perspektifi ile çözüm yolları arayacağı proje kapsamında üniversitelerin öğrenci toplulukları ile işbirliği yapılacak.

Bu kapsamda ilk olarak ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi öğrenci topluluklarının katkılarıyla, iyi iş fikirlerinin yarıştığı “İstihdam ve Teknoloji” konulu bir proje yarışması gerçekleştirilecek. Proje yarışmasında başarılı olarak dereceye giren gençlere iş hayatına yönelik eğitimler, staj imkanları, vizyon ziyaretleri ve TÜSİAD Üyeleri tarafından rehberlik hizmetleri gibi imkanlar sağlanacak.

Bu Gençlikte İŞ Var projesi ile ilgili kapsamlı bilgi vermek amacıyla 3 Mart 2011 Perşembe günü İstanbul Swissotel’de bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Proje Koordinatörü TÜSİAD Üyesi Metin Akman ile ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Proje Hazırlık Grubu temsilcileri katıldı.

Kaynak: http://www.haberciniz.biz,au

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir