Rehberiniz-Tüsiad “bu gençlikte iÅŸ var” projesini tanıttı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Tüsiad “bu gençlikte iÅŸ var” projesini tanıttı” adlı yazımızın kiÅŸisel geliÅŸiminize katkı saÄŸlamasını umuyoruz
Tüsiad “bu gençlikte iÅŸ var” projesini tanıttı

TÃœSÄ°AD’ın 40. Yıl faaliyetleri kapsamında hayata geçirdiÄŸi “Bu Gençlikte Ä°Åž Var” projesi TÃœSÄ°AD Yönetim Kurulu BaÅŸkanı Ãœmit Boyner’in katıldığı bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklandı.

TÃœSÄ°AD, Türkiye’nin en önemli sorunlarında biri olan genç iÅŸsizliÄŸi konusuna dikkat çekmek amacıyla “Bu Gençlikte Ä°Åž Var” baÅŸlıklı bir proje baÅŸlattı. Ä°ÅŸsizlik sorununa karşı üniversite gençliÄŸinin giriÅŸimcilik perspektifi ile çözüm yolları arayacağı proje kapsamında üniversitelerin öğrenci toplulukları ile iÅŸbirliÄŸi yapılacak.

Bu kapsamda ilk olarak ODTÃœ ve Bilkent Ãœniversitesi öğrenci topluluklarının katkılarıyla, iyi iÅŸ fikirlerinin yarıştığı “Ä°stihdam ve Teknoloji” konulu bir proje yarışması gerçekleÅŸtirilecek. Proje yarışmasında baÅŸarılı olarak dereceye giren gençlere iÅŸ hayatına yönelik eÄŸitimler, staj imkanları, vizyon ziyaretleri ve TÃœSÄ°AD Ãœyeleri tarafından rehberlik hizmetleri gibi imkanlar saÄŸlanacak.

Bu Gençlikte İŞ Var projesi ile ilgili kapsamlı bilgi vermek amacıyla 3 Mart 2011 Perşembe günü İstanbul Swissotel’de bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Proje Koordinatörü TÜSİAD Üyesi Metin Akman ile ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Proje Hazırlık Grubu temsilcileri katıldı.

Kaynak: http://www.haberciniz.biz,au

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir