Rehberiniz-Türkler için ‘mutluluk’ tavsiyeleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Türkler için ‘mutluluk’ tavsiyeleri” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Türkler için ‘mutluluk’ tavsiyeleri

* MEMLEKETİN hali için üzülün ama fazla abartmayın.

Unutmayın, babanız da üzülmüştü, hatta dedeniz de. Oğlunuz da üzülecek, torununuz da. Bayrağın devrolduğu bir maratondur bu, 100 m. yarışı değil! Onun için hızınız fazla olmasa da olur.

* Bu coğrafyada olup biteni anlamaya çalışmayın. Ha, isterseniz çalışın, beyin jimnastiği yapmış olursunuz ama hiçbir zaman anlayamazsınız, ona göre.

* “En iyi 10 rahatlama yöntemi”ni gazetelerden beklemeyin, “bahçe sulama”yla işe koyulun mesela. Bahçeli ev nerede demeyin; sitenin, plazanın bahçesi de mi yok, görevlinin elinden kapıverin bir gün hortumu. “Orgazm”- dan daha pratik bir rahatlama yolu en azından.

* Karıncaları seyredin. Karşılaşan iki karıncanın birbirini şöyle bir yoklamadan geçip gitmediğini mesela… Kedileri yahut… İki yavru kedinin öldüresiye boğuşurken aniden durup yalanmaya başlamalarını… “Ben öyle boş boş seyredemem, illa La Founten’in masalları gibi ders çıkartıcam” derseniz çıkartın; ıkınmak isteyene “ıkınma” denmez.

* Yolunuz Çeşme-Ilıca’ya düşerse “My Stone” butik otelini bir ören yeri, bir müze gezer gibi gezin. Kışın gerilediğinizde aklınıza getirir gevşersiniz. (Kötü kalpliler için not: Ne sahibi arkadaşım, ne de bir gece kalmışlığım, bedava bir çayını içmişliğim var.)

* Sevdiğiniz ünlülerin ne evlendiğine sevinin ne boşandığına üzülün. Onlarınki sizin bildiğiniz “evlenme”, “boşanma” değil.

* Yazlıktaysanız kışlık şehrinizin iyi taraflarını aklınıza getirmeye başlayın yavaştan… Telkin anca netice verir.

Yazar: Pakize Suda

Kaynak: http://www.haberturk.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir