Rehberiniz-Türkiye şartlarında sanatsal başarı tarzı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Türkiye şartlarında sanatsal başarı tarzı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Türkiye şartlarında sanatsal başarı tarzı!

PARA VE ŞÖHRET MERAKLISI KIZLAR!

AYKUT IŞIKLAR

TERCÜMAN

Para ve şöhret meraklısı kızlar!.. Bu örnekleri mutlaka öğrenin…

Ben birisi veya bir konu hakkında iddialı konuşuyorsam mutlaka bunun altında; uzun yıllarda yaşanmış birçok olay hatta kendi yanlışlarımdan oluşan bir zincir vardır. Kısacası buna tecrübe diyoruz. Laf olsun diye yazı yazmam, konuşmam…

Yazılarıma yıllardır tiryaki olanlar hemen hatırlar.

Her zaman genç şarkıcı veya artist adayı kızlara Aman sakın evli bir sevgilinin sözlerine ve hareketlerine güvenmeyin. Belki kısa zamanda bazı somut şeylerin sahibi olabilirsiniz. Ama bunların bedelini ilerde fazlasıyla sizden alır erkek milleti. Hele pili iyice bittiği zamanlar… Bırakın başarı geç olsun ama sizin olsun diye kaç kez yazdım.

Ve kimsenin yazmaya cesaret edemeyeceği örnekleri gösterdim.

Türkan Şoray, kendinden 30 yaş büyük evli barklı bir adama 26 yılını verdi. Peki sonra yani kendisi yaşlanınca ne oldu? Yıllarca evim dediği mekanı mahkeme kararı ile satın aldı. Bu parayı temin etmek için de TV dizilerinde Haluk Bilginere yardımcı oyunculuk yapıyor.

Yapımcı-yönetmen Memduh Üne hayatını adayan Fatma Girikin para-pul derdi yok. Ama o kocaman boş evin duvarları bazen üzerine doğru gelmiyor mu? Torunları koşuşsa, evde her zaman yaşam sesleri olsa daha iyi olmaz mıydı? Şimdi kime, neyi konuşuyordur. Çok merak ediyorum, evine misafir geliyor mu?

Pakize Suda, İzmirden geldiği ve çok güzel olduğu günlerde, şayet Beyaz Kelebekler grubunun davulcusu Turgut Akyüze âşık olmasa idi… Şimdi belki çok zengin bir şarkıcı olup, Marmariste ada sahibi olabilirdi. Veya çocukluk arkadaşı Sezen Aksu gibi yüzlerce bestesi olan bir müzisyen… Rahmetli Turgut da evli idi. Sonuçta Pakizenin gençliği uçup gitti.

Perihan Savaş, İbrahim Tatlıses ile geçen yıllarını anımsayınca acaba ne düşünüyor? İyi ki yaşadım, çok mutlu günler mi diyor yoksa, keşke o zaman sadece işime baksaydım da bir kenara para koysaydım. Bak şimdi böyle TVlere koşturmazdım mı diyor.

Muazzez Ersoyu bu alemde bir yere getiren 14 yıllık büyük aşkı Metin Güneş, şimdi mutlu yuvasında yaşıyor. Çocuklarını gezdiriyor. Belki de Ersoyun afişlerini duvarlarda görünce heyecanlı bir macera diye sadece gülüyor.

Hayat kavgası devam eden Ersoy ise sanki yeni şarkıcı gibi, kendini tekrar halka kabul ettirmeye çalışıyor. Çünkü bu mantık olmazsa, ardından gelen gençler üzerine basıp geçerler. Özel yaşamında mutlu mu, bilmiyorum. Bu yaştan sonra olsa ne olur ki…

Emel Sayın hayatının en verimli ve olgun olması gereken günlerinde bir hukuk profesörüne âşık oldu. Adam evli idi ve müthiş bir eşi vardı. Zirvedeki bir sanatçı olmasına rağmen inanılmaz hakaretler işitti, kötü günler-geceler geçirdi. Günah değil mi o geçen zamana?..

Gülben Ergen 17 yaşında bir tavernacının çevresinden faydalanmak istedi, yatağına girdi… Görüyorsunuz tam 10 yıl sonra bunun bedelini ödüyor. O günlerde kim bilir ne planları vardı? İlyas Atak adındaki tavernacının kaşına gözüne âşık olduğunu sanmıyorum. Siz?

Dün gazetelerde bir haber vardı. Genç solistlerden Esra Özmenin müzisyen sevgilisi meçhul kişiler tarafından vurulmuş. Esra bunun eski sevgilisi tarafından yapıldığını iddia ediyor. Eski sevgili de Selçuk Çobanoğlu adındaki evli bir iş adamı. Esradan da en az 20 yaş büyük. Yıllarca aynı evi paylaştılar. Adam maddi manevi yardımlar yaparak Esrayı bu duruma getirdi. Şimdi tabancalar, kurşunlar konuşuyor. Böyle olacağını tam bir yıl önce açıkça yazmıştım.

Bir başka örnek…

Hani Emel Sayın ile Mehmet Ali Erbilin başrol oynadığı Aşkım Aşkım TV dizisinde bir güzel garson vardı. Aptal sarışın rolündeki garson. Mutlaka tanıyorsunuz, ismi Yeliz Yeşilmen… Aslında yetenekli bir oyuncu… Ama çok sabırsız. Ve kendini o kadar çok akıllı sanıyor ki… Aynen Gülben Ergen gibi… Bu aleme İbrahim Tatlıses tarafından sokuldu. Nedense Tatlıses ondan nefret eder.

Gazetelere yansıyan son evli sevgilisinin eşine göre…

İlk olarak Yunus Bülbülün yuvasını yıktı. Daha sonra Ceyhun Başaran adındaki işletmecinin… Şimdi de Ali Uğur Akbaş adındaki iş adamı ile birlikte imiş. Her an her şey olabilirmiş.

Şimdi size soruyorum. Star sanatçı olacağım diye, küçücük yaşında hayatından en az 3 evli (hepsi de babası yaşında) erkek geçen bir genç kız…

Sizin gözünüzde ne kadar saygın olabilir? O kızı günün birinde hangi aklı başında, mert bir delikanlı sever? Ve evlenip çocuk sahibi olmayı ister? Hadi buldu diyelim. Çocuklarından da utanmaz mı insan?..

Genç kızlar, ne olur küçük kızlara meraklı adamların tatlı sözlerine inanmayın. Bu işlerin sonu mutlaka hüsran oluyor.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>