Rehberiniz-Türkiye’nin twıtter karnesi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Türkiye’nin twıtter karnesi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Türkiye’nin twıtter karnesi

Mikro blog ağı Twitter, ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Peki Türkiye’de kaç Twitter kullanıcısı var, saniyede aynı anda kaç Türkçe tweet atılıyor? Cevaplar haberimizde.

Hızına yetişilmez bir akış, hayat kadar hızlı akıp giden yapısıyla sosyal ağ Twitter’ı oldukça sevdiğimiz su getirmez bir gerçek. Gerek siyasiler, gerekse de sanatçılar tarafından kullanılmasıyla tüm ülkemize popülerliği yayılmış bu sosyal ağda, günde milyonlarca tweet atılıyor.

Bu yoğun kullanım dikkate alındığında, Yandex’in derlediği verilere göre Twitter’ın 3.8 milyondan fazla Türkçe Twitter kullanıcısı bulunması da çok önemli. Her ne kadar ülkemizdeki internet kullanıcıları dikkate alındığında bu rakam biraz az gözükse de dünya genelindeki Twitter kullanıcılarının %2.5’uğunu Türk Twitter kullanıcılarının oluşturması önemli bir veri.

Elinde tweet…

Türk kullanıcıları haftaiçi günlük olarak ortalama 3.7 milyon tweet atarken, hafta sonları ise günde ortalama 2.5 milyon tweet atıyor. Hafta içlerinde saniyede atılan ortalama tweet sayısı 42’yi geçiyor.

Ağustos 2012 – Eylül 2012 arasında derlenen rapora göre, Türkiye’nin bu dönemde en çok kullandığı hashtag’ler şöyle: #matrax, #bencemutluluk ve #turkiyeafyonaagliyor.

En çok bahsedilen 10 Twitter kullanıcısına gelince, burada da astroloji ile ilgili birden fazla hesabın bulunduğunu görüyoruz. Anlaşılan Twitter kullanıcıları astrolojiye bir hayli meraklı!

Kaynak: http://Milliyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>