Rehberiniz-turkey90ciler ard arda konuşulan projeler başarılıyor! bir başarı öyküsü daha!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “turkey90ciler ard arda konuşulan projeler başarılıyor! bir başarı öyküsü daha!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
turkey90ciler ard arda konuşulan projeler başarılıyor! bir başarı öyküsü daha!

YİBO’larda Günebakan Çiçekleri Açacak

Ekonomik, coğrafi ve ailevi zorunluluklardan dolayı, Türkiye’de olanaksızlık içindeki çocukların okumak için tek şansları olan Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO’lar), Günebakan Projesi ile gündeme taşınacak. Günebakan Projesi’nin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında, uzun süredir YİBO’lardaki öğrencilere dokunabilmeyi hayal ettiklerini anlatan TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun, “RE/MAX Türkiye ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonunda başlattığımız Günebakan Projesi, Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir adım olacak” dedi.

Türkiye’nin her yanında toplam 603 YİBO’da, yaklaşık 165 bin ilköğretim öğrencisinin öğrenim gördüğünü kaydeden Ebru Uygun, “Evlerinden uzakta günlerinin tümünü okulda geçiren YİBO öğrencilerinin enerjilerini doğru yönlendirerek, spor, sanat ve bilim gibi farklı alanlarda başarılı olabilmelerine yardımcı olacak altyapıyı onlara kazandırabilmek için, YİBO’lara gerekli katkıyı sağlamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda onların YİBO’dan mezun olduktan sonra eğitimlerini sürdürmelerini teşvik edecek ve Anadolu Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Sosyal Bilgiler Lisesi sınavları sonucunda en yüksek puanları alarak yatılı okuma hakkı elde eden öğrencileri de, eğitim bursu ile destekleyeceğiz” diye konuştu.

RE/MAX, sosyal sorumluluğu müşterilerine de yayacak

RE/MAX Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Ebru Karahan, YİBO öğrencileri için okullarının hem evleri, hem de gelecekleri olduğunu vurguladı. RE/MAX’in insanların ev hayallerini gerçekleştirerek zaten sosyal bir görev yerine getirmekte olduğunu ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptığını kaydeden Ebru Karahan, “Günebakan Projesi için ilk tohumlarını RE/MAX’liler olarak biz ekiyoruz. Ama Günebakan Çocukları’nı tüm müşterilerimiz ve iş yaptığımız şirketlerle paylaşacak ve onların da desteğini alarak projeyi büyüteceğiz. Türkiye’yi, çağdaş ve başarılı yeni kuşakları müjdeleyen Günebakan tarlaları ile donatacağız” dedi. RE/MAX Loft Ofisi Broker’ı Arda Oluk da, TOÇEV ile birlikte tasarladıkları Günebakan Projesi için, Türkiye’deki 1500 RE/MAX’linin her ay katkı sağlamasını hedeflediklerini belirterek, projeyi TOÇEV ile birlikte kurdukları bir komitenin, Milli Eğitim Bakanlığı eşgüdümü ile yöneteceğini ve hedeflerinin tüm YİBO’lara ulaşabilmek olduğunu vurguladı.

Şarkılarını ‘Günebakan Projesi’ için seçtiler

ABDULLAH MALKOÇ

Mesleklerinde başarılı 15 özel isim JOY FM’in sosyal sorumluluk projesi için bir araya geldi. Sanat, iş dünyası ve medyanın önde gelen isimlerinin Joy FM’deki en sevdikleri şarkılardan oluşan ’’Biz Şarkımızı Seçtik’’ isimli albümün tanıtımı önceki akşam Kuruçeşme Blackk’te yapıldı.

19.90 YTL’den SONY BMG etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alan albümün tanıtımında şarkıları Melis Sökmen seslendirdi. Joy FM’in bu albümden elde edeceği gelirin tümü, Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nın (YİBO) oluşturulması ve yenilenmesi için TOÇEV ve RE/MAX işbirliği ile yürütülen ’’Günebakan Projesi’’ne bağışlanacak. Ayrıca 15 ünlü ismin seçtiği bu şarkılar 100.6 Joy FM’de, önümüzdeki günlerde eğitime destek için çalacak.

İşte o şarkılar

Mehmet Y. Yılmaz Dance Me To The End Of Love – Leonard Cohen

Nilüfer No Volvere – Gipsy Kings

Beyazıt Öztürk Et Si Tu N’Existais Pas – Joe Dassin

Elif Dağdeviren What A Wonderful World – Tony Bennett

Alinur Velidedeoğlu Don’t Let Me Be Misunderstood – Nina Simone

Filiz Akın Besame Mucho – Cesaria Evora

Güneri Cıvaoğlu Histoire D’un Amour (Historia De Un Amor) – Cyrius

Bennu Gerede Everybody Here Wants You – Jeff Buckley

Ediz Hun Lady – Kenny Rogers

Ece Sükan No Ordinary Love – Sade

Tan Sağtürk Black Orpheus – Tom Grant

Cemil İpekçi Les Hommes Qui Passent – Patricia Kaas

Şebnem Dönmez My Funny Valentine – Chet Baker

Nasuh Mahruki One More Cup Of Coffee – Bob Dylan

Ebru Uygun Always On My Mind – Elvis Presley

Kaynak: http://turkey90

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>