Rehberiniz-Türk usulü kola “cola turca” tuttu!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Türk usulü kola “cola turca” tuttu!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Türk usulü kola “cola turca” tuttu!

turkey90.COM NOTU:

BİR KOLAYI İÇMEK İÇİN, ONUN MİLLİYETÇİ KİMLİĞİNİN OLMASI GEREKMEZ. EĞER SIRF BU NEDENLE KOLA İÇİLSEYDİ, KRİSTAL KOLA İÇİLMESİ GEREKİRDİ. OYSA KRİSTAL KOLANIN TADI BERBAT!

COLA TURCAYI BİZ DE DENEDİK VE BEĞENDİK! SADECE İMAJ DEĞİL, TAD OLARAK DA BAŞARILI BİR ÜRÜN.

PEPSİ VE COCA COLADAN EKSİĞİ YOK. ŞU AŞAMADA FAZLASININ DA OLMASI GEREKMİYOR.

TÜM turkey90CİLERE BİR DEFA DENEYİP NİHAİ KARARLARINI VERMELERİNİ ÖNERİYORUZ.

COCA TURKA, KOLA PAZARINI CANLANDIRDI!

HABER KAYNAK: AA/HÜRRİYET

Ülker, ABDlileri Türkleştirme esprisiyle hazırlanan Cola Turka reklamıyla hızlı girdiği kola piyasasını canlandırdı.

Coca Cola ve Pepsi, pazar paylarını korumak için fiyatı düşük tutmaktan, promosyon ürüne kadar çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Marketlerde, Haziran ayında 2 milyon liraya satılan 2.5 litrelik ambalajdaki Coca Colanın fiyatı, bir milyon 750 bin liraya indirildi. Firma, 6lı kutu kola yanında bir paket çekirdeği, 2.5 litrelik kolanın yanında da 1 milyon lira değerindeki gazozu ücretsiz vermeye başladı. Coca Cola, diğer boyutlardaki kola ürünleri ile birlikte de firmanın adını taşıyan tuzluk, kutu mendil gibi promosyon ürünler veriyor.

Coca Colanın satıcının kar payını yüzde 15ten 30a çıkardığı, satışlarda vade de yapmaya başladığı öğrenildi.

Pepsi de, büyük marketlerde 1 milyon 850 bin liradan satılan Cola Turkaya alternatif olarak 100 bin lira düşük fiyatla sattığı Pepsi Cola ve Pepsi Twistlerin yanında 1.5 litrelik gazoz hediye ediyor.

Cola Turkanın üretici firması Ülkerin Bursa distribütörlüğünü yapan Yenigünler A.Ş.nin yetkilisi Kamil Atalay, yaptığı açıklamada, satışların kendilerini hem çok şaşırttığını hem de mutlu ettiğini söyledi.

Ülkerin Bursadaki iki distribütöründen biri olduklarını, 2 bin 500 olan müşteri sayısının, Cola Turkanın piyasaya çıkmasından sonra 4 bin 500e ulaştığını anlatan Atalay, şu anda yok sattıklarını, talepleri karşılamakta zorlandıklarını belirtti.

Atalay, her gün 5 kamyon sipariş aldıklarını, ancak Adapazarının Akyazı İlçesinde bulunan fabrikanın henüz bir ünitesinde üretim yapılması nedeniyle günde sadece 2 kamyon mal alabildiklerini anlattı. Atalay, tüketiciler, (yerli malı) diye Cola Turkayı tercih ediyor. O yüzden de (yok) satıyoruz. Hatta neredeyse müşteriyi küstürme noktasına geldik. Üretimin artmaması durumunda, talebin azalacağından, müşterinin soğuyacağından endişe duyuyoruz dedi.

Atalay, Cola Turkanın satışa sunulmasının ardından Coca Cola ve Pepsinin, rekabet nedeniyle satıcının kar payını yükseltmesi ve vadeli satış yapmasının da sektör için olumlu gelişme olduğunu söyledi.

REKABETTEN MEMNUNUZ

Coca Cola Kurumsal İletişim Müdürü Timuçin Tüzecan ise promosyonlarla ilgili bir yorum yapmazken, Biz rekabetin gelmesinden memnun olan bir şirketiz. Tüketici nihai kararını verecektir dedi.

Prensipleri gereği satışlarla ilgili açıklama yapmadıklarını anlatan Tüzecan, Coca Cola şirketi piyasada satış taktiklerini başarılı bir şekilde uygular. Yaz dönemi olması nedeniyle bu tür kampanyalarımız daima yapılmaktadır diye konuştu.

(aa)

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>