Rehberiniz-Trilyoner emlakçıdan zenginlik dersleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Trilyoner emlakçıdan zenginlik dersleri” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Trilyoner emlakçıdan zenginlik dersleri

TRİLYONER EMLAKÇIDAN ZENGİNLİK DERSLERİ

Dünyanın en zengin adamlarından biri olan New Yorklu emlak kralı Donald Trump, başarılı meslek yaşamındaki tecrübelerini kitaplaştırdı Nasıl Zengin Olunur? adlı kitapla ilgili ipuçlarını New York Post okurları için özetleyen Donald Trump, para kazanmanın sırlarını anlattı.

1 Giyim/kuşam:

Önceleri ucuz elbiseler aldığım için kendimle övünürdüm. 100 dolara elbise almak varken neden binlerce dolar vereyim? diye düşünürdüm. Yıllar bana bunun yanlış olduğunu öğretti. Şurasını unutmayın ki, nasıl giyindiğimiz, biz tek kelime söylemeden karşımızdakine kim olduğumuzu anlatan en önemli faktördür.

2 Karşınızdakini sınamak istiyorsanız tahrik edici bir söz söyleyin ya da davranışta bulunun:

Bazen bir toplantıda çok şaşırtıcı bir yorum yaparak masa etrafındakilerin tepkilerini ölçerim. Yorumuma verdikleri tepkiler, benim hoşuma mı gitmeye çalıştıklarını, yoksa görüşlerini açıklama cesaretine sahip olup olmadıklarını ortaya koyar.

3 Kendinizin mali danışmanı olun:

Bazıları mali işlerini yürütmek için danışman tutar. Ben bu danışmanların kişilerin felaketine sebep olduklarını çok görmüşümdür. Wall Street Journal, Forbes, Business Week, Fortune gibi güvenilir kaynakları bir süre izledikten sonra kendi kendinizin mali müşaviri olun ve kendi değer yargılarınıza güvenin.

4 Kimseye güvenmeyin:

Biri size zarar vermek istiyorsa onunla çatışmaya girmekten kaçınmayın. İncilde dendiği gibi göze göz, dişe diş isteyin. Kimseye güvenmeyin. Unutmayın ki en yakın arkadaşınız bile karınızı ya da paranızı elinizden almak isteyebilir.

5 İçgüdünüze güvenin:

Girişimci olmak için kendinize güvenmeniz şarttır. Mükemmel akademik öğrenim görmüş olabilirsiniz, ancak içgüdünüz sizi doğru yönlendirmiyorsa zirveye çıkmakta ve orada kalmakta çok zorlanabilirsiniz.

6 İyimser olun ancak her zaman en kötü senaryoya hazırlıklı bulunun:

Ortaya çıkabilecek sorunları tahmin etme yeteneğim bana çok şey kazandırdı. Bu, hayatta da borsada da böyledir. İniş çıkışların olması kaçınılmazdır. Önemli olan bunlara karşı hazırlıklı bulunmaktır.

7 Ayrıntılara her zaman önem verin:

Sakın unutmayın ki başarıyı getiren şeytan, ayrıntıda gizlidir.

8 Evlenmeden önce müstakbel eşinizle mutlaka bir sözleşme yapın:

Ben öyle yaptım. Yapmasaydım. İvananın (eski eşi) açtığı boşanma davası sonunda her şeyimi kaybedebilirdim. İvananın avukatlarını mahkemeye götürmek için otobüs tutmak zorunda kaldık.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>