Rehberiniz-Time 100’de iki türk

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Time 100’de iki türk” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Time 100’de iki türk

TIME dergisi dünyanın en etkili 100 ismi arasında Rum Fener Patriği Bartholomeos’a “liderler ve devrimciler” kategorisinde 11. sırada yer verdi. Liste başındaki kişi Tibet’in ruhani lideri Dalay Lama. Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz de, “bilimciler ve düşünürler” kategorisinde 6. sırada bulunuyor. Bu kategorinin bir numarası ise New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg.

ÇEVRECİ PATRİK

Listedeki her isim için bir ünlü yazı yazmış. Bartholomeos yazısı Anglikan Kilisesi’nin başı olan Canterbury Başpiskoposu Rowan Williams’ın kaleminden. Williams, “Konstantinopol Ekümenik Patriği” unvanıyla andığı Bartholomeos’un aslında, Katolik dünyasının lideri Papa’nın tersine, Doğu Ortodoksları üzerinde direkt bir etkisi olmadığını belirtiyor. Ancak siyaseten zayıf olan pozisyonunu çevreye karşı duyarlılığı sayesinde nüfuza çevirdiğini anlatıyor. Williams’a göre Bartholomeos, ekolojik sorunların aslında ruhani sorunlar olduğunu vurgulayarak çevreciliği inanç boyutuna taşıyor.

Time’ın bir numarası Dalay Lama, okurun tercihi oyun tasarımcısı

TIME kendi oluşturduğu nüfuzlu kişiler listesinin yanı sıra okurun seçtiklerini yayınladı. 200 kişilik aday listesinden okurun verdiği oylarla bambaşka bir liste çıktı ortaya. Dördüncü ve beşinci sırada TV programları bulunan modeller, Heidi Klum ile Tyra Banks var. İlk üç ise şöyle:

1- Video oyun tasarımcısı Shigeri Miyamoto

Okurlardan 2 milyon oy aldı. Şu anda Nintendo’nun pazarlama direktörü olan Miyamoto video oyunlarının babası. Mario, Donkey Kong ve The Legend of Zelda’nın yaratıcısı.

2- Koreli popçu Rain

1 milyon 700 bin oyla ikinci. Henüz 25 yaşında, Asya popunun kralı ve “J. Tune Entertainment” adı altında kendi şirketi var.

3- Siyasi hicivci Stephen Colbert

Comedy Central kanalındaki ünlü Colbert Report programının sunucusu, siyasi hiciv ustası. Olabilecek en büyük felaketi bile mizah kılığına sokabiliyor.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir