Rehberiniz-Terim’in pusulalarının sırrı çözüldü!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Terim’in pusulalarının sırrı çözüldü!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Terim’in pusulalarının sırrı çözüldü!

TERİMİN PUSULALARININ SIRRI ÇÖZÜLDÜ!

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Muhabir:İlhan SÖYLER

Tarih: 15.8.2002

Terim kamplarda oyuncularının odalarına felsefi sözler içeren mesajlar gönderiyor. Sabah yataktan kalkan futbolcu, önce Terimin mesajını okuyor ve sonra güne başlıyor.

YARARLI BİLGİLER

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, ‘‘Başarı’’ için her türlü yolu deniyor. Ve ilginç yöntemlerle bir bakıma futbolcularını hem eğitiyor, hem de onların motivasyonunu güçlendiriyor. Terimin, Avusturya kampında başlattığı bu yeni yöntem, G.Saray dergisinde yayınlanan bir röportajda gündeme gelmiş, ancak içeriği konusunda bilgi sağlanamamıştı.

GAZETE GİBİ

İşte HÜRRİYET, Terimin bu yeni yöntemi ile ilgili detayları ele geçirdi. Yeni yönteme göre Terim, her sabah bir kağıda Felsefi bir söz yazarak, futbolcuların odasına gönderiyor. Sabah yatağından kalkan futbolcu, bir gazete gibi kapısının altından atılan bu kağıdı okuyor.

OLUMLU ETKİLER

Güne, Terimin öğütleri ile başlayan futbolcu, bu sözlerle bir bakıma nasıl davranacağını, nasıl düşüneceğini ve G.Saraya nasıl yararlı olabileceği konusunda bilgilendiriliyor. Avusturya kampında başlayan bu uygulamanın futbolcular üzerinde olumlu etkiler yaptığı belirtiliyor.

KILAVUZ OLUYOR

Terimin bu uygulamasına alışan sarı kırmızılı futbolcular ise, güne kendilerini düşündüren ve bir bakıma yönlendiren bilgilerle başlamanın işlerini kolaylaştırdığını belirterek, ‘‘Her geçen gün bu uygulamanın yararlarını daha iyi anlıyoruz. Bu sözler bir bakıma günümüze kılavuz oluyor’’ diyorlar.

DEĞER YARAT, KENDİNİ MOTİVE ET ESKİ ALIŞKANLIKLARINDAN KURTUL.

YENİ YOLLAR KEŞFET VE UYGULA İYİMSER OL, OLUMSUZ DUYGULARI DENETLE, DEĞİŞİM STRESİNİ TANI.

KULÜBÜ ÇALIŞANLAR GÖZÜNDE DEĞERLİ KIL, DÜŞÜK PERFORMANSA İZİN VERME, ÇALIŞMAKTAN ZEVK ALINAN ORTAM YARAT.

İNSANIN İÇİNDEKİ YETENEĞİ ORTAYA ÇIKAR, ETKİLİ DEĞİŞİM YARAT, İZ BIRAK KARALI OL.

KARANLIĞA SÖVECEĞİNE BİR MUM YAK, HEYECAN YARAT, GELECEĞE YÖNELİK DÜŞÜN.

VARLIĞINLA VAR ET, BELİRSİZLİK, GÜVENSİZLİĞE TAHAMMÜLSÜZDÜR.

ÇOK SAYIDA İŞLEV ÜSTLEN, YARATICI ÇÖZÜMLERLE İŞİNİN LİDERİ OL.

turkey90.com notu: Bizim sitemizin motivasyon mesajı kısmındaki sözler Terimin mesajlarından daha iyi:)) Fatih Terimin kullandığı spot sözler, anlam bulanıklığı taşıyor. Felsefi değeri olan bu sözleri, futbolcuların bütün derinlikleri ile algılayabildiklerini sanmıyoruz!

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir