Rehberiniz-Tekniği kore’den kaptı, takı iskeletinde italya’yı geçti !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Tekniği kore’den kaptı, takı iskeletinde italya’yı geçti !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Tekniği kore’den kaptı, takı iskeletinde italya’yı geçti !

Pırlanta başta olmak üzere yakut, safir, zümrüt gibi kıymetli taşların üzerine yerleştirilen, takıda iskeleti oluşturan montürde, dünya liderliğini sonunda ele geçirdik. Montürde ince tırnak tekniğini öğrenmek için Koreliler’le işbirliği yapan Baymonte, yılda gerçekleştirdiği 8 bin farklı model tasarımıyla montürde İtalyanlar’ı tahtından indirmeyi başardı. Yılda 75 milyon dolarlık montür ihracatı gerçekleştiren şirket, yarattığı Glitz markasıyla da Dubai’den sonra Londra ve Milano’da mücevher mağazası açmaya hazırlanıyor.

KORE’DEN ÖĞRENDİK: Baymonte’nin ortaklarından Murat Karagülle, “Koreliler’den tırnaklı montür üretim tekniklerini öğrendik. Bu teknolojiyi kullanarak, montürü hantallıktan kurtarıp, hafif olmasını sağladık. Ayrıca, taşların takıldığı yuvaların içini parlatmayı sağlayan tekniği geliştirerek, taşın daha parlak görünmesini sağladık. Tüm bunların sonunda, montürde dünya markası olduk” dedi.

GİZLİLİK ANLAŞMASI: Gerçekleştirdiği tasarımlarla dünya liderliğini elinde bulunduran İtalya’yı geride bıraktıklarını söyleyen Karagülle, “Artık 1.5 milyar dolarlık altın ihracatının yüzde 5’ini tek başımıza gerçekleştiriyoruz. Montür pazarının yüzde 60’ına hakim durumdayız. Dünyanın en büyük 15 mücevher firmasıyla gizlilik anlaşmamız var. Onların tüm montür ihtiyacını karşılıyoruz. Her ay ortalama 50-60 yeni model geliştiriyoruz. Yılda geliştirdiğimiz model sayısı 8 bine ulaşıyor” diye konuştu. Baymonte’nin diğer ortağı İlhami Bayar da, “Kopyacı kimlikten sıyrılıp, kendi Ar-Ge’mizi oluşturduk. Artık, bizim geliştirdiğimiz tasarımlar kopye ediliyor. Daha önce ortaklık için biz İtalyanların peşinde koşarken, şimdi onlar bizim peşimizde koşuyor” şeklinde konuştu.

LONDRA VE MİLANO’DA MAĞAZA: Baymonte’un montürdeki gücünü arkasına alan Glitz’in Genel Müdür Yardımcısı Sevgi Karagüllü Soysal ise, mağaza sayılarının yediye ulaştığını aktararak, “Glitz markasını Türkiye’de oturttuk. Baymonte’nin fiyat ve model avantajını Glitz’e yansıtarak, mücevheri ulaşılabilir ürün konumuna getirdik. 180-200 YTL gibi çiçek fiyatına geri dönüşümü olan bir ürünün alınmasını sağladık. 18 ay taksit imkanıyla ödeme kolaylığı getirdik. Türkiye’de hızla yayılan Glitz zincirini, Dubai’den sonra şimdi de Londra ve Milano’ya taşımaya hazırlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yazar: Erkan Çelebi

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir