Rehberiniz-Tayyip erdoğan “ver coşkuyu” yaptı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Tayyip erdoğan “ver coşkuyu” yaptı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Tayyip erdoğan “ver coşkuyu” yaptı!

Azim tekeden süt çıkarttırır

02 Nisan 2007

Başbakan Tayyip Erdoğan, “Atalarımız güzel söylemiş. İnanç, azim, kararlılık tekeden süt çıkartır” dedi.

Önceki günkü “Ulusa Sesleniş” konuşmasında, “aynı rüyayı görmeliyiz” diyen Erdoğan, dün de eşi Emine Erdoğan ile birlikte açılışlar için geldiği Eskişehir’de ülke için “dayanışma”dan söz etti. Vilayet Meydanı’ndaki törende kürsüye, “Siyasette uzlaşmayı, toplumsal mutabakatı yakalayan lider” anonsu ile çıkan Erdoğan, bazı partililerin kendisine “Sayın Cumhurbaşkanım” diye seslenmelerini ise duymazdan geldi.

Erdoğan, Eskişehir’in DSP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e de jest yaparak, törendeki ilk konuşmayı kendisine yaptırttı.

Erdoğan, “Üniversitesiz il kalmayacak” sözü de verdi. Öğretim üyesi açığı nedeniyle YÖK’e yüklenen Erdoğan, “Niçin Doğulu, Güneydoğulu bölgesinde üniversite görmesin? Oraya öğretim üyesi göndermek kimin görevi? Onun adı YÖK. Eğer sen yetiştiremiyorsan söylersin yetiştiren çıkar. Öğretim üyesi olmak isteyen çok insan var” dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:

HOCA’NIN SÖZÜ

Bu işler kolay olmuyor. Zaten kolay olanın da keyfi olmaz. Zor olanı başarırsan keyfi olur. (Necmettin Erbakan’ın sık sık kullandığı söze atıf yaparak) Atalarımız güzel söylemiş. İnanç, azim, kararlılık tekeden süt çıkartır, süt. Dayanışma içinde olmazsak bir yere varamayız. Sağımızdaki solumuzdaki ülkeler bizi geçer, bu da Türkiye’ye yakışmaz. Milli Eğitim’le ilgili TOKİ’yi devreye sokacağız. TOKİ, bundan sonra okul ve hastane de yapacak. Milli Eğitim, okulları teslim aldıktan sonra 5-6 yıl içinde ödemesini TOKİ’ye yapacak. Okulsuz yer kalmayacak. Hedef 30 kişilik sınıflar.

Yazar: Turan YILMAZ / ESKİŞEHİR

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>