Rehberiniz-Tayyip erdoğan mı yener, mustafa sarıgül mü?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Tayyip erdoğan mı yener, mustafa sarıgül mü?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Tayyip erdoğan mı yener, mustafa sarıgül mü?

TAYYİP ERDOĞAN MI YENER, MUSTAFA SARIGÜL MÜ?

Mustafa Sarıgül “solun Erdoğan”ı” olur mu olmaz mı inanın bir fikrim yok. Ama bildiğim bir şey var: Sanılanın aksine Erdoğan ile Sarıgül arasında benzerliklerden daha çok benzemezlikler var! Ben serbest çağrışımla on altı fark saptadım, aynı yöntemle listeyi siz uzatabilirsiniz:

* Tayyip Erdoğan ile sıradan vatandaş arasında adı konulmamış, garip ve tuhaf bir “büyü” vardır. Mustafa Sarıgül ile vatandaş arasındaki ilişki ise daha dünyevidir ve henüz bir testten geçmemiştir.

* Erdoğan, biraz Kasımpaşa, biraz Rize ve biraz da Siirt”tir ve bu “sihirli üçgen” onun talihi olmuştur. Sarıgül ise çok Şişli, az Erzincan”dır, üçüncü ayağı kayınpederi Aytekin Kotil ile telafi etmeye çalışmaktadır.

* Erdoğan ile kameralar arasındaki ilişki şöyledir: Önce kimseyi takmadan Erdoğan gelir, ardından hoyrat arzularla kameralar.. Sarıgül ile kameralar arasındaki ilişki ise şöyledir: Önce kameralar gelir, Sarıgül onların geldiğinden emin olduktan sonra çıkar meydana..

* Erdoğan içki içilen bir sofraya hoşgörü gösterdiğinde şaşırtır, Mustafa Sarıgül besmele çekerek işe başladığında enteresandır.

* Tayyip Erdoğan şanslı doğmuştur, Mustafa Sarıgül ise şansını kendi yaratmak zorundadır.

* Sarıgül”ün işi Erdoğan”a göre şu nedenle de daha zordur: Erbakan”a karşı bir çıkış yapabilmek, Baykal”a karşı bir çıkış yapmaktan daha kolaydır.

* Erdoğan ilk kez duyduğu bir görüş karşısında şaşırır, Sarıgül ise ilk kez duyduğu görüş karşısında şaşırmamış gibi yapar.

* Erdoğan ancak iktidara geldikten sonra medyayla sağlıklı bir ilişki kurabilmiştir. Sarıgül ise ancak iktidara geldikten sonra medyayla sağlıklı bir ilişki kuracaktır.

* MSP Gençlik Kolları”nda görev yapmak, CHP Gençlik Kolları”nda görev yapmaktan daha zordur. Bu nedenle Erdoğan, hayatın zorlu ve dikenli yollarını, Sarıgül”e göre daha iyi bilir.

* Tayyip Erdoğan”daki liderlik potansiyeli Amerika”yı son dakikada uyandırmıştır. Sarıgül”deki potansiyel ise ilk dakikada!

* Tayyip Erdoğan fakir sofralarının doğal müdavimi, zengin sofralarının yapay konuğudur. Mustafa Sarıgül ise iftar sofralarının şaşırtan misafiri, zengin sofralarının aykırı müdavimidir.

* Tayyip Erdoğan camiyi kiliseyle dengeler, Sarıgül ise kiliseyi camiyle.

* Erdoğan”ın “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısı ulaşılmış bir zafere işaret ederken, Sarıgül”ün aşırı tepkisel “Durduramazsın beni” şarkısı, henüz yolun çok başında olunduğunun kanıtıdır.

* Erdoğan, seküler kesimlerin kendisine yönelik kuşkularıyla gücünü korumayı başarıyor. Sarıgül ise dindar kesimlerin kendisine yönelik kuşkuları nedeniyle zaferden uzaklaşabilir.

* Erdoğan düşmanlarının çokluğunun etkisiyle zafer kazandı. Sarıgül ise dostlarının çokluğu nedeniyle yenilgiyi tadabilir.

* Erdoğan Necip Fazıl şiirleri okur, Sarıgül Nazım Hikmet şiirleri okumaz.

Yazar: AHMET HAKAN ÇOŞKUN

Kaynak: http://www.sabah.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir