Rehberiniz-Takım ruhu nasıl oluşturulur?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Takım ruhu nasıl oluşturulur?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Takım ruhu nasıl oluşturulur?

Takım ruhu oluşturmak demek, tam bir ekip olmak demektir. Tam bir takım olmak yapacağınız işin başarısının kısa sürede elde edileceği anlamındadır. Takım olarak yapılan işlerde genel olarak sorun yoktur. Takım içerisindeki kişiler tam anlamıyla yapacaklarını bilirlerse yapılan uğraş kısa sürede amacına ulaştırılır. Bu hem iş hayatında, hem spor alanında hem de diğer uğraşlarda geçerlidir.

Takım olmanın birçok avantajları vardır. İşte bazı avantajları şunlardır:

Takım içerisindeki yer alan kişiler ne yapacağını bilirse mevcut iş kısa sürede halledilir.

Takım olduğunuzda daha moralli ve daha pozitif düşüneceksiniz. Böylece işleriniz titiz ve güzel şekilde halledilecektir.

Takım olmak demek hem sosyal açıdan hem mevcut işten destek demektir. Böylece bir işe girişirken ekip desteği olduğunu bilip ona göre düşünür.

Kısa sürede planlama ve çalışmalar başlayabilir.

Gibi avantajlar sayılabilir. Takım oluşturulurken dikkatli ve seçici olmanız sizin faydanızadır. Aksi takdirde ekip olamayacak, başarısız olacaksınız.

Takım ruhu oluştururken öncelikle ruhsal açıdan işe uygun olanı tercih etmelisiniz.

Örneğin bir ekibe müdür arıyorsunuz. Bu müdürün sinirlerini kontrol etmesi ve sabırlı olması şarttır. Ancak siz tersi birey aldığınızda sıkça sorunlarla karşılaşacaksınız. Bu sebeple uygun bireyi bulmanız gerekmektedir. Başka bir şey ise aradığınız başarıdır. Örneğin çok başarılı bir ekip arkadaşı arıyorsanız o konuda kendisini kanıtlamış kişilere bakmalısınız. Aksi takdirde yine sorunlar yaşayabilirsiniz.

Başka ve sık karşılaşılan sorun ise pozisyona uygun işçi almaya dikkat ediniz. Örneğin ekibiniz bir spor kulübüdür. Size bir defans oyuncusu lazımken orta saha oyuncusu almanızın mantığı yanlıştır. Bu sebeple doğru ve kesin karar vermek için sabırlı ve araştırmacı olmaya özen gösteriniz. Hatalarınızın sonucunda ekip olmanız mümkün olmayabilir.

Kaynak: http://www.degisimyolu.com,a

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>